R5 7600X sistemde oyunlar hata vermeden kapanıyor

Alperen705

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32
SSD veya HDD modeli
ADATA LEGEND 750
Ekran kartı
3060ti asus
Anakart
asus prime b650 plus
İşlemci
R5 7600x
Vatan Bilgisayar'dan 1 ay önce bir bilgisayar aldım bilgisayarı aldıktan sonra sebebini anlamadığım bir sebeple oyunlardan attı. Bende çözüm olarak Windows'u crackleyip yeni bir Windows kurdum ve ekran kartının sürücüsünün 2 ay önceki versiyonunu indirdim ve sorun çözüldü 2 hafta normaldi bilgisayar ama bugün bilgisayar aynı hataları yeniden vermeye başladı. Örneğin Valorant'tan oyundan atma direkt oyun acılmama Fortnite cokme sorunu GTA 5 dakika oynadıktan sonra hiçbir hata vermeden oyundan atma. Bugün denediğim bazı çözümler DDU ile ekran kartı driverini silip 2 ay önceki driver yükleme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan Bilgisayar'dan 1 ay önce bir bilgisayar aldım bilgisayarı aldıktan sonra sebebini anlamadığım bir sebeple oyunlardan attı. Bende çözüm olarak Windows'u crackleyip yeni bir Windows kurdum ve ekran kartının sürücüsünün 2 ay önceki versiyonunu indirdim ve sorun çözüldü 2 hafta normaldi bilgisayar ama bugün bilgisayar aynı hataları yeniden vermeye başladı. Örneğin Valorant'tan oyundan atma direkt oyun acılmama Fortnite cokme sorunu GTA 5 dakika oynadıktan sonra hiçbir hata vermeden oyundan atma. Bugün denediğim bazı çözümler DDU ile ekran kartı driverini silip 2 ay önceki driver yükleme.

RAM frekansını düşürüp dener misiniz?

arkadaşlar sorunun çözümünü direk net olarak yazıyorum yüzde yüz çözecek şekilde: sorun anakart oyunlarda işlemciyi 5450 ghz üstün e clockluyor. bios a girip precision boost overdrive dan negative overclock yapacaksınız sistem sonsuza kadar bu şekilde düzeliyor. ben -100 yaptım sorunsuz şekilde kullanıyorum. yabancı forumlarda genelde asus ve asrock anakartlarda bu sorun oldugunu da gördüm. ve tuhaf bir şekilde benchmark-stres testlerinde herhangi bir sorun olmuyor sadece oyunlarda 5.3 ün çok üzerine çıkması ilginç. dediğim gibi sorunun çözümü bu deneyip cevap yazarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı