R5 3500X sistemde oyunlar hata vermeden kapanıyor

Arkadaşlar konu başlıkta belirttiğim gibi. Birkaç gündür bu sıkıntıyı yaşıyorum. Her oyunda denemedim ama Watch Dogs 2, Assassin's Creed Odyssey oyunlarında hata bile vermeden masaüstüne atıyor. Cyberpunk 2077'de de aynı atma sorunu var ama topu dikti hatası veriyor. Bugün de Death Stranding oynarken oyundan attı ve eklediğim fotodaki şekilde hata verdi. DirectX güncelledim, driverların hepsi son sürüm. Oyunların hepsi orijinal. Geçenlerde Easy Anti-Cheat yüzünden mavi ekran yediğim için dosyalarını silmiştim. O yüzden Ubisoft oyunlarında hata veriyordur belki dedim ama Death Stranding'de de attı. Sıcaklık değerlerim de normal. CPU 65, GPU 62-63 derecelerde çalışıyor. Oyunlar HDD'ye kurulu.

Bileşenlerim bunlar:
Ryzen 5 3500X 1.3V 4.3GHz.
ASUS ROG STRIX 2060S.
G.Skill Ripjaws 2x8 1.45V 3333MHz CL16 (Samsung B-Die).
Seagate Barracuda 1TB 7200RPM.
XPG SX6000 512 GB.
Corsair VS650 650W 80+.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    76,3 KB · Görüntüleme: 89
Umarım.
Bu arada Cyberpunk yine topu dikti hatası verdi. Yeni güncellemeye rağmen. Acaba driver yüzünden olabilir mi? 457.51 kullanıyorum. 460.89 kullanmak en iyisi mi? En stabil olanı 457.30 ve 456.71 olması lazım. Hangi sürücü daha uygun 2060 Super için?
Ya hata ile ilgili program üzerinden bir kaç bi şey gördüm ama, attığın log dosyasında sürekli kayıt defterinde

Registry: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet​

bu hata çok fazla var, galiba bunu aktive etmek gerekiyor ya da gerekmiyor. Dediğim gibi programdan zerre anlamıyorum sadece eror veren dosya isimlerini internetten aratıp sonuçlara bakıyorum, enes bey büyük ihtimalle uyku moduna aldı kendini :D :D Yarın çözersiniz artık.

Ya hata ile ilgili program üzerinden bir kaç bi şey gördüm ama, attığın log dosyasında sürekli kayıt defterinde

Registry: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet​

bu hata çok fazla var, galiba bunu aktive etmek gerekiyor ya da gerekmiyor. Dediğim gibi programdan zerre anlamıyorum sadece eror veren dosya isimlerini internetten aratıp sonuçlara bakıyorum, enes bey büyük ihtimalle uyku moduna aldı kendini :D :D Yarın çözersiniz artık.
Çözülsün de ne zaman olduğu önemli değil. Zaten ben yaşamıyorum sorunu. Benim sistemim ama kuzenim kullanıyor ben işte olduğum için. Forum işlerinden pek anlamadığı için ben açtım konuyu. O yazdıkça buraya atıyorum.

Umarım.
Bu arada Cyberpunk yine topu dikti hatası verdi. Yeni güncellemeye rağmen. Acaba driver yüzünden olabilir mi? 457.51 kullanıyorum. 460.89 kullanmak en iyisi mi? En stabil olanı 457.30 ve 456.71 olması lazım. Hangi sürücü daha uygun 2060 Super için?
Aga hala buradaysan tamamen deneysel ve tahmin üzerine kurulmuş bir şey deneyebiliriz. Çalıştır/regedit/Hkey/LocalMachine/System/CurrentControlSet/Control/CI/
Klasörüne tıklayıp Reg_Dword klasöründeki değeri 0x00000010 yapmayı dener misin.
Bu arada yukarıda bahsettiğim şey tamamen benim bir şekilde yaptığım çıkarım :D ne kadar doğru ne kadar yanlış ne kadar işe yarar hiç bir fikrim yok ama denemekten zarar gelmez diye umuyorum.

Aga hala buradaysan tamamen deneysel ve tahmin üzerine kurulmuş bir şey deneyebiliriz. Çalıştır/regedit/Hkey/LocalMachine/System/CurrentControlSet/Control/CI/
Klasörüne tıklayıp Reg_Dword klasöründeki değeri 0x00000010 yapmayı dener misin.
Bu arada yukarıda bahsettiğim şey tamamen benim bir şekilde yaptığım çıkarım :D ne kadar doğru ne kadar yanlış ne kadar işe yarar hiç bir fikrim yok ama denemekten zarar gelmez diye umuyorum.
Deneyeyim.
Cl klasöründe NGEN, Policy ve Protected klasörleri var bunların içinde Reg_Dword verileri var.
NGEN klasöründe 2 tane var ve ikiside NET Framework verisi. Diğer klasördekiler lisans verileri sanırım. Her hangi bir klasöre bağlı değiller.

Deneyeyim.

Cl klasöründe NGEN, Policy ve Protected klasörleri var bunların içinde Reg_Dword verileri var.
NGEN klasöründe 2 tane var ve ikiside NET Framework verisi. Diğer klasördekiler lisans verileri sanırım. Her hangi bir klasöre bağlı değiller.
Agam ben iptalim o zaman :D programı ilk defa açtığım için anca bu kadar okudum. Bide direk CI klasörünün değerlerinden bahsediyordum.

Geri
Yukarı