2060 sistemde oyunlar hata vermeden kapanıyor

Ryzen 5 1600 AF 2060 sistem de Forza Horizon 4 ve Detroit oyununda belli bir süre oynadıktan sonra hata vermeden donuyor arkada seslerde takılıyor ekrana tıklayınca beyazlaşıyor ve çalışmayı durdurdu diyor. Süre tuttum 30-50dk arasında oluyor bu olay. Sürücüler güncel aklıma da başka bir şey gelmiyor. Bu sorun başka ne yüzünden olabilir? Ekran kartında bir sorun olabilir mi?

Ben boyle durumlarda direk sistemi sifirliyorum bir ara her gün sifirlar oldum 😂 tabii bu en son cozum hocam ekran kartindan sıkıntı olsa goruntu hiç gelmez diye dusunuyorum.

Ben boyle durumlarda direk sistemi sifirliyorum bir ara her gün sifirlar oldum 😂 tabii bu en son cozum hocam ekran kartindan sıkıntı olsa goruntu hiç gelmez diye dusunuyorum.

HDD de sorun olabilir mi peki? Testin adını unuttum da yeşil kutulu bir test vardı ya 😅 onda sorun çıkmamıştı. Sıfırlamakta istemiyorum kaç tane oyun var yüklemekle uğraşmak istemiyorum.

Ryzen 5 1600 AF 2060 sistem de Forza Horizon 4 ve Detroit oyununda belli bir süre oynadıktan sonra hata vermeden donuyor arkada seslerde takılıyor ekrana tıklayınca beyazlaşıyor ve çalışmayı durdurdu diyor. Süre tuttum 30-50dk arasında oluyor bu olay. Sürücüler güncel aklıma da başka bir şey gelmiyor. Bu sorun başka ne yüzünden olabilir? Ekran kartında bir sorun olabilir mi?

HDD ile alakalı büyük ihtimalle hocam, SSD'niz var mı?

Var. Bu iki oyunda HDD de olunca acaba sorun onda mı diye düşündüm çünkü CS:GO SSD de ve saatlerce oynasamda sorun olmuyor.

Sorun çok büyük ihtimalle HDD'de hocam. Oyunları SSD'ye taşırsanız büyük ihtimalle sorun çözülür ve daha iyi bir performans alırsınız.

Geri
Yukarı