2060 sistemde oyunlar hata vermeden kapanıyor

Ryzen 5 1600 AF 2060 sistem de Forza Horizon 4 ve Detroit oyununda belli bir süre oynadıktan sonra hata vermeden donuyor arkada seslerde takılıyor ekrana tıklayınca beyazlaşıyor ve çalışmayı durdurdu diyor. Süre tuttum 30-50dk arasında oluyor bu olay. Sürücüler güncel aklıma da başka bir şey gelmiyor. Bu sorun başka ne yüzünden olabilir? Ekran kartında bir sorun olabilir mi?

Ama neden oyun donuyor ve atıyor? Testte sorun da çıkmadı. SSD sadece adet 120+120GB SSD var birisinde Windows 10 var zaten.

Hocam onun tek bir sebebi olmaz gibi duruyor. Test yaptığında hata çıkmadığını belirtmişsiniz. Windows kaç kullanıyorsunuz ayrıca HDD eski mi? Yeniyse bu hatayı ne zaman almaya başladınız ve HDD modelinizi öğrenme şansınız var mı?

Hocam onun tek bir sebebi olmaz gibi duruyor. Test yaptığında hata çıkmadığını belirtmişsiniz. Windows kaç kullanıyorsunuz ayrıca HDD eski mi? Yeniyse bu hatayı ne zaman almaya başladınız ve HDD modelinizi öğrenme şansınız var mı?

W10. HDD Seagate Barracuda 1TB 7200RPM geçen sene almıştım. Son 1-2 aydır vardır herhalde.

Şu aralar HDD'den kendin sürekli baştan başlatıyormuş gibi sesler geliyordu durup tekrar çalışıyordu. Sorun onda sanırım.

CS de 2 maç attım bir de Tomb Raider oynadım 1 saate yakın sorun olmadı. Sorun oyunda olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı