R5 7600X sistemde oyunlar hata vermeden kapanıyor

Alaxel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam millet, sistemim aşağıdaki şekilde. İyi bir sistem ama bazı oyunlar açıldıktan bir süre sonra kapanıyor örneğin, Black Desert, Hogwarts Legacy, Cyberpunk 2077 gibi oyunlar bir süre sonra kapanıyor bazı oyunlar ise sorunsuz çalışıyor LoL, Elden Ring, gibi. Sorun ekrean kartında mı anlamadım format attırdım bir şeyler değişmedi.

AMD Ryzen 5 7600X.
ASUS TUF B6550-Plus
2 X Adata XPG Lancer DDR5 16 GB 5600MHz.
ASUS TUF RTX 3070 OC.
XPG Core Reactor 750W Gold.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fan mı kullanıyorsun? Eğer öyleyse ısıdan kaynaklı olabilir. Sorun sistemsel olsaydı format attıktan sonra çözülürdü problem.

Donanımsal problemleri tespit etmek için BurnInTest ve Ramdeki oluşmuş olabilecek sorunları tespit edebilmek için MemTest64'ü kullanabilirsin.

Stok fan mı kullanıyorsun? Eğer öyleyse ısıdan kaynaklı olabilir. Sorun sistemsel olsaydı format attıktan sonra çözülürdü problem.

Donanımsal problemleri tespit etmek için BurnInTest ve Ramdeki oluşmuş olabilecek sorunları tespit edebilmek için MemTest64'ü kullanabilirsin.
artic frezer 34 duo kullanıyorum , after burnerdan işlemci ısısına bakabiliyorum

Hocam ekran kartını , ram , işlemciyi ayrı ayrı test edebileceğim programlar var mı ? sorunu sebebini öğrenmek için

Ram için olanı söyledim. Hepsini tek tek yapmak için occt kullanabilirsin. Ama dediğim program da hepsini tek tek test ediyor zaten. Onun dışında Furmark ekran kartı için en iyisi. Başka program hatırlayamıyorum test için açıkçası

Yeni konular

Geri
Yukarı