R7 1700 ve B350 M Gaming sisteme 1050 Ti ekran kartı sürücüsü kuruldu ama tanınmıyor

mustafa0709

Decapat
RAM
16 Gb 2933 MHZ
SSD veya HDD modeli
250 Gb JD SSD
Ekran kartı
1050 ti
Anakart
B350m gaming pro
İşlemci
Ryzen 7 1700
Sıkıntısız bir şekilde kurdum ama boot args kısmına nvda_drv = 1 bu kodu eklediğim de halting critical error ile boot edilmiyor sistem buradaki imajı kurdum pek çok farklı EFI denedim ekran kartı driverını kurmayı başardım ama nvda_drv = 1 bu kodu eklediğimde boot edilmiyor.

Bendeki boot args şu an bu şekilde:
Kod:
-v npci = 0x3000 kext-dev-mode = 1 dart = 0 Debug = 0x100 -no_compat_check rootless = 0 keepsyms = 1 npci = 0x2000 -cdfon -igfxnohdmi enable-HDMI20 -liluforce alcid = 1

Ekstra bu nvda_drv = 1 kodu ekleyince boot edilmiyor. Yardımlarınız bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben OpenCore kullanıyorsunuz sandım, Clover ise Configurator ile Config'i açıp settings kısmından Graphics sekmesine gelip use NVIDIA drivers tikleyip deneyin. Configurator ile açamıyorsanız bir metin düzenleyici ile açıp da yapabilirsiniz. Clover kullandığınızdan eminseniz bunları yapın, OpenCore kullanıyorsanız zaten Clover Configurator dosyadaki bilgileri aktaramayabilir zaten. Ben o imajda OpenCore var diye biliyorum, tabii sonradan EFI değiştirdiyseniz bilemem.

Doğru open conf. Kullanıyorum ama SMBIOS kısmını göremedim o yüzden Clover programını açtım orada gözüküyor ama bilgiler eksik.

OCC'de SMBIOS kısmı PlatformInfo kısmında, sağ üstten add config seçeneğini tikleyip aşağıdan da SMBIOS create seçip oradan model seçip ekleyebiliyorsunuz.

Occ'de SMBIOS kısmı platformınfo kısmında, sağ üstten add Config seçeneğini tikleyip aşağıdan da SMBIOS create seçip oradan model seçip ekleyebiliyorsunuz.

Dediğiniz gibi yaptım abicim. Driver ı tekrar slip kurdum henüz tanımadı.
Occ'de SMBIOS kısmı platformınfo kısmında, sağ üstten add Config seçeneğini tikleyip aşağıdan da SMBIOS create seçip oradan model seçip ekleyebiliyorsunuz.

Bu şekilde de tanıtamadım. 1050 Ti tanıtanbile tüm rehberlere bakıyorum yapıyorum ama ben de olmuyor. Atladığım bir şey mi var acaba anlamadım.

Son düzenleme:
Olmaması için bir sebep yok aslında, anlayamadım.

Sıfırdan yeniden kurdum High Sierra. Tüm güncellemeleri yaptım. Terminalden uygun olan indirilip kuruldu.
Aktifleşmedi. Bende boot args kısmına nvda_drv = 1 yanlış yazmadıysam bu kodu ekledim. Tekrar boot ederken çıkan sorun ektedir.

Dosya Ekleri

• 1655051162871.jpg
    1655051162871.jpg
    200 KB · Görüntüleme: 11
O zaman -cdfon, -igfxnohdmi argümanlarını silip bir de boşluk bırakmadan nvda_drv=1 yazıp deneyin, eğer olmazsa OpenCore bırakıp Clover bir EFI atacağım. Onunla denersiniz.

Boot-args kısmına hocam, eğer olmazsa dediğim gibi Clover bir EFI atacağım. Onunla denersiniz.

Kod:
-v NPC'i = 0x3000 kext-dev-mode = 1 dart = 0 Debug = 0x100 -no_compat_check rootless = 0 keepsyms = 1 NPC'i = 0x2000 -cdfon -igfxnohdmi enable-HDMI20 -liluforce alcid = 1

Bunun düzenlenen halini hazırlayabilir misin? Ben muhtemelen bir yeri yanlış giriyorum siyah ekranda kalıyorum.
O zaman -cdfon, -igfxnohdmi argümanlarını silip bir de boşluk bırakmadan nvda_drv = 1 yazıp deneyin, eğer olmazsa OpenCore bırakıp Clover bir EFI atacağım. Onunla denersiniz.

Olmadı hocam. Clover EFI bekliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı