R7 240 CS:GO Düşük Performans Sorunu

loser01

Kilopat
Daha fazla  
Asus MN268AM- SE2 anakart, AMD Athlon II X2 işlemci, 4 GB RAM, Sapphire R7 240 ekran kartı ve 400 Watt güç kaynağı var. CS:GO'da 1440-900, ayarlar düşükteyken 40-60 arası FPS alıyorum normal mi? İnternette aynı ekran kartı daha az RAM ile 100 FPS alanlar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin oyun için biraz yetersiz gibi duruyor.Dar boğaz olabilir , sana kendi yöntemimi söyleyeceğim.
Sorun düzelirse yazarsan çok memnun olurum.
Öncelikle AMD'nin grafik ayarları bölümüne girmelisin , orada gördüğün her şeyi en üst seviyeye çek.
Bu yaptığın şey yükü ekran kartına yükleyecektir. Görev yöneticisi/Ayrıntılardan CS:GO'yu seçip öncelik ayarlardan düşüğü seçeceksin.Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Bende de aynı ekran kartı var işlemcim intel E5400 ve 4 GB RAM ile LOW ayarlarda 40-60 FPS alıyordum. Sonra işlemcimi İ5 7600 yaptım ve 8 GB RAM aldım şimdi aynı ekran kartıyla LOW ayarlarda 170-200 HİGH ayarda 60-70 FPS alıyorum yani soruna gelicek olursak o FPS normal değil işlemcin darboğaz yapıyor büyük ihtimalle.

Asus MN268AM- SE2 anakart, AMD Athlon II X2 işlemci, 4 GB RAM, Sapphire R7 240 ekran kartı ve 400 Watt güç kaynağı var. CS:GO'da 1440-900, ayarlar düşükteyken 40-60 arası FPS alıyorum normal mi? İnternette aynı ekran kartı daha az RAM ile 100 FPS alanlar var.
Grafikleri en yükseğe alıp aldığın sonucu yazabilir misin ?

İşlemcini intel i5 veya ryzen 5 yap eğer durumun yetiyorsa

Yüksekte 35-55 arası oluyor. Dediğiniz ayarlarda ekran kartının ayarlarında neleri arttıracağım anlamadım.

İşlemcini intel i5 veya ryzen 5 yap eğer durumun yetiyorsa
Oldukça eski bir bilgisayar, anakartta eski yazdığınız modeller uyumlu olur mu? Bide bu sistem için daha uygun işlemciler olabilir mi?

Ben zamanında denemiştim aynı FPS sonuçlarını almıstım arkadaşda
Yüksekte 35-55 arası oluyor. Dediğiniz ayarlarda ekran kartının ayarlarında neleri arttıracağım anlamadım.

Oldukça eski bir bilgisayar, anakartta eski yazdığınız modeller uyumlu olur mu? Bide bu sistem için daha uygun işlemciler olabilir mi?

AİDA64 Extreme programından anakartının modelini öğren bizimle paylaş hangi işlemcileri desteklediğine bakalım.

Daha önce forumda bahsedilmiş bir bak iştersen Asus M2N68-AM SE2 Anakarta uyumlu en güçlü işlemci önerisi

Teşekkürler.

Phenom II X6 1090T alıp taksam bu sefer R7 240 yetersiz veya düşük olur mu?

İşlemcin oyun için biraz yetersiz gibi duruyor.Dar boğaz olabilir , sana kendi yöntemimi söyleyeceğim.
Sorun düzelirse yazarsan çok memnun olurum.
Öncelikle AMD'nin grafik ayarları bölümüne girmelisin , orada gördüğün her şeyi en üst seviyeye çek.
Bu yaptığın şey yükü ekran kartına yükleyecektir. Görev yöneticisi/Ayrıntılardan CS:GO'yu seçip öncelik ayarlardan düşüğü seçeceksin.Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

İşlemci için Phenom II X6 1090T alıp taksam bu sefer R7 240 yetersiz veya düşük olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı