R7 240 ekran gelmeme sorunu

Makaleler
8
Yer
KAHRAMANMARAŞ
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Kuzenimin bilgisayarının ekran kartı olmadığı için ekran kartı almaya karar verdik. Ekran kartı olarak MSI R7 240 LowProfile V1 modelini seçtik. Az önce kutusundan çıkarttım ve sisteme taktım. Ancak ne yaptıysam ekrana görüntü gelmedi. BIOS pilini çıkardım, BIOS'tan PCI Express'i ilk sıraya aldım ancak ekrana görüntü gelmedi. On Board ile ekrana görüntü geliyor ancak ekran kartı ile görüntü alamıyorum. On Board iken speaker bir kere ötüyor. Ekran kartında da aynı şekilde bir kere ötüyor. Klavyede Num Lock tuşu yanıyor. Aynı şekilde basarsanız Num Lock kapanıyor. Yani sistem tepki veriyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. Sistemin özellikleri:
  • Intel Core i3 560
  • Gigabyte GA-H55M-S2
  • MSI R7 240 LP V1
  • WD 1 TB 7200 RPM
  • Hadron HD 401 250W
  • 4 GB 1333 MHz Ram (Markası bilinmiyor.)

Not: Sistem ileride değiştirileceği için MSI R7 240 alındı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teyit edelim, monitörden gelen kablo ekran kartına takılı değil mi?
Farklı bir bilgisayarda test etmenizi öneririm, aynı durum varsa ürün arızalı olabilir.

Teyit edelim, monitörden gelen kablo ekran kartına takılı değil mi?
Farklı bir bilgisayarda test etmenizi öneririm, aynı durum varsa ürün arızalı olabilir.
Monitörden gelen kablo ekran kartına bağlı. Ürünü yarın farklı bir bilgisayarda test edeceğim. Sonuçları buraya yazarım. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Kuzenimin bilgisayarının ekran kartı olmadığı için ekran kartı almaya karar verdik. Ekran kartı olarak MSI R7 240 LowProfile V1 modelini seçtik. Az önce kutusundan çıkarttım ve sisteme taktım. Ancak ne yaptıysam ekrana görüntü gelmedi. BIOS pilini çıkardım, BIOS'tan PCI Express'i ilk sıraya aldım ancak ekrana görüntü gelmedi. On Board ile ekrana görüntü geliyor ancak ekran kartı ile görüntü alamıyorum. On Board iken speaker bir kere ötüyor. Ekran kartında da aynı şekilde bir kere ötüyor. Klavyede Num Lock tuşu yanıyor. Aynı şekilde basarsanız Num Lock kapanıyor. Yani sistem tepki veriyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. Sistemin özellikleri:
  • Intel Core i3 560
  • Gigabyte GA-H55M-S2
  • MSI R7 240 LP V1
  • WD 1 TB 7200 RPM
  • Hadron HD 401 250W
  • 4 GB 1333 MHz Ram (Markası bilinmiyor.)

Not: Sistem ileride değiştirileceği için MSI R7 240 alındı.
Aslına BIOS pilinin çıkartılıp takılınc ekrana görüntü gelmemesi normal RAM ve BIOS pilini çıkart 5 dakika buzlukta bekletip ilk olarak RAM olmak üzere geri yerine takarsan sorun kalmıyacaktır(kendim denedim).

Aslına BIOS pilinin çıkartılıp takılınc ekrana görüntü gelmemesi normal RAM ve BIOS pilini çıkart 5 dakika buzlukta bekletip ilk olarak RAM olmak üzere geri yerine takarsan sorun kalmıyacaktır(kendim denedim).
RAM'in buzluğa koyması çözüm değil erkan kartını görmüyor sistem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı