R7 240 sistemde oyun oynarken ekran kapanıyor

Wolfy

Decapat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
R7 240
İşlemci
intel i7
Oyuna başladıktan 10-15 dk sonra ekran kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Bilgisayarı kapatıp açıncaya kadar da düzelmiyor. Böyle olunca sürücüleri güncelledim ve 2-3 günlüğüne düzeldi. Fakat sonra yine başladı ve çözüm de bulamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Wolfy fotoğrafını atar mısınız? Turbox modeli galiba...

@Wolfy yükten dolayı veya bir hatadan dolayı olabilir, kısa devre de olabilir. İlk bir BIOS resetlemeyi deneyin, işe yaramazsa farklı bir ekran kartı çalıştırın bilgisayarda.

Yani çalıştırmayı deneyin.

Başka ekran kartım yok.

@Wolfy fotoğrafını atar mısınız? Turbox modeli galiba...
WIN_20230612_15_45_54_Pro.jpg

Son düzenleme:
@Wolfy WattMan hatası o kadar uzun sürmüyor hocam. Kartın renginden, boyutundan ve şeklinden anlaşılıyor Turbox olduğu, aynısı eski bilgisayarımda da vardı. Fanın üstünde Turbox gibi bir simge yok mu, tam ortasında, yuvarlakta?

@Wolfy i7'nin hangi modeliydi işlemci?

@Wolfy WattMan hatası o kadar uzun sürmüyor hocam. Kartın renginden, boyutundan ve şeklinden anlaşılıyor Turbox olduğu, aynısı eski bilgisayarımda da vardı. Fanın üstünde Turbox gibi bir simge yok mu, tam ortasında, yuvarlakta?

Izoly var.

i7 3820

Izoly var.

i7 3820
Bu sorun sadece yük altındayken oluyor değil mi? Oyun oynarken aynı anda sıcaklıkları da kontrol edin. Kapanırken kaç derece olduğunu buraya yazın.

@Wolfy bir termal macun değiştirmeniz lazım ki gerekiyor eğer fanda sorun yoksa. İşlemci fanı sabit duruyor mu? Yakın zamanda termal macun değiştirdiniz mi veya ne zaman değiştirdiniz?

Evet yaklaşık 50-55 arası kapanıyor. CPU da 90-95 sonrası kapanıyor.

Arkadaşlar çözüm basit: İşlemci macun değiştir ekran kartının macun değiştir sıcaklıktan dolayı kendini otomatik reset atıyor.

Geri
Yukarı