R7 240 sistemde oyun oynarken ekran kapanıyor

Wolfy

Decapat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
R7 240
İşlemci
intel i7
Oyuna başladıktan 10-15 dk sonra ekran kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Bilgisayarı kapatıp açıncaya kadar da düzelmiyor. Böyle olunca sürücüleri güncelledim ve 2-3 günlüğüne düzeldi. Fakat sonra yine başladı ve çözüm de bulamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna başladıktan 10-15 dk sonra ekran kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Bilgisayarı kapatıp açıncaya kadar da düzelmiyor. Böyle olunca sürücüleri güncelledim ve 2-3 günlüğüne düzeldi. Fakat sonra yine başladı ve çözüm de bulamıyorum.
Bu olay olduğunda ekran kartı fan hızı artıyor mu ? Son hızda dönmeye başlıyor mu ?

Ekran gidince Win+ CTRL+ Shift+ B kombinasyonunu deneyin, büyük ihtimal işe yaramaz ama denemekten zarar gelmez.

Bir de stok soğutucu mu, işlemci hangi model, RAM markası ve modeli gibi etkenleri de belirtirseniz belki daha kolay bir çözüm bulabiliriz. Bir de ekran kartı R7 240'ın hangi modeli?

Bu olay olduğunda ekran kartı fan hızı artıyor mu? Son hızda dönmeye başlıyor mu?

Evet oluyor

Oynadığın oyun ne sıcakların nasıl sadece o oyundamı böyle yapıyor yoksa başka oyunlardadamı işlemcinin nesili ne RAM'ın markası ne PSU kaç watt PSU yetmiyorsada olabilir.

Bazı oyunlarda oluyor bazılarında olmuyor genellikle LoL ve Minecraft'ta oluyor.

@Wolfy yükten dolayı veya bir hatadan dolayı olabilir, kısa devre de olabilir. İlk bir BIOS resetlemeyi deneyin, işe yaramazsa farklı bir ekran kartı çalıştırın bilgisayarda.

Yani çalıştırmayı deneyin.

Ekran gidince Win+ CTRL+ Shift+ b kombinasyonunu deneyin, büyük ihtimal işe yaramaz ama denemekten zarar gelmez.

Bir de stok soğutucu mu, işlemci hangi model, RAM markası ve modeli gibi etkenleri de belirtirseniz belki daha kolay bir çözüm bulabiliriz. Bir de ekran kartı R7 240'ın hangi modeli?

İşe yaramıyor direkt ekran kilitleniyor. Donanımdan çok anlamıyorum o yüzden hangi model vs. olduklarını pek bilmiyorum.

İşe yaramıyor direkt ekran kilitleniyor. Donanımdan çok anlamıyorum o yüzden hangi model vs. olduklarını pek bilmiyorum.
Ekran kartının üstünde yazar.

Fanlar hızlı dönüyor demişsin ekran gidince, sorun psu'dan yeteri kadar güç çekememesi olabilir. PSU arızalanmışta olabilir. PSU kanallarından yük altındayken yeteri kadar besleyemediği için GPU kendini bu duruma sokuyor. Aynısı başıma geldi.

Geri
Yukarı