R7 265 ekran karaması

wert

Hectopat
Daha fazla  
ASUS A55BM-E
AMD A8 5600-K
ASUS R7 265
2x4GB 1600MHz CL9 RAM.
Hepinize merhabalar Technopat sakinleri. 20 dakika önce kardeşim Roblox oynarken ekrana küçük bir panel gelmiş ve okumadan kapatmış. Kapatmasıyla birlikte ekran kararmış. Geldiğimde PC kendi kendine reset attı ve (fotoğraf yok ama aynı fotoğraftan buldum altta) yatay yeşil çizgiler vardı. Yazılımsal olabilir diye düşünüp reset attım (ekran kartı sürücüsü kaynaklı olduğunu düşünerek).
Bu kez aynı çizgiler beyaz oldu. Windows onarım moduna girdi. Sistem açıldığında ekran tekrar kararıyordu.
Denediğim yollar:
- Yeniden başlatma.
- Statik elektrik varsa diye düğmeye 5-6 defa10 sn basılı tutma.
- RAM slot ve pin temizliği.
- En son sorun ekran kartında olabilir diye söküp APU olarak açtım sorunsuz çalıştı.
Sorunun ekran kartından olduğunu kesin anlamış oldum.
Şimdi asıl soruya gelelim ekran kartında ne gibi bir sorun olmuş olabilir bilen kişiler varsa.
Tamirciye gittiğimde doğru sonucu alabilmek için.

1630342650132.jpeg

ASUS A55BM-E
AMD A8 5600-K
ASUS R7 265
2x4GB 1600MHz CL9 RAM.
Hepinize merhabalar Technopat sakinleri. 20 dakika önce kardeşim Roblox oynarken ekrana küçük bir panel gelmiş ve okumadan kapatmış. Kapatmasıyla birlikte ekran kararmış. Geldiğimde PC kendi kendine reset attı ve (fotoğraf yok ama aynı fotoğraftan buldum altta) yatay yeşil çizgiler vardı. Yazılımsal olabilir diye düşünüp reset attım (ekran kartı sürücüsü kaynaklı olduğunu düşünerek).
Bu kez aynı çizgiler beyaz oldu. Windows onarım moduna girdi. Sistem açıldığında ekran tekrar kararıyordu.
Denediğim yollar:
- Yeniden başlatma.
- Statik elektrik varsa diye düğmeye 5-6 defa10 sn basılı tutma.
- RAM slot ve pin temizliği.
- En son sorun ekran kartında olabilir diye söküp APU olarak açtım sorunsuz çalıştı.
Sorunun ekran kartından olduğunu kesin anlamış oldum.
Şimdi asıl soruya gelelim ekran kartında ne gibi bir sorun olmuş olabilir bilen kişiler varsa.
Tamirciye gittiğimde doğru sonucu alabilmek için.

Eki Görüntüle 1153371
ekran kartını gpuyla alakalı bi durum soguk lehime düşmüş olabilir dram belleklerden de çıkabilir ama donanımsal

ekran kartını gpuyla alakalı bi durum soguk lehime düşmüş olabilir dram belleklerden de çıkabilir ama donanımsal
Evet tüm seçenekler GPU ya geliyor. Yakın zamanda baktıracağım. Dram olabileceği aklıma gelmemişti. En yüksek ihtimal seçenekleri görüyorum. Cevap verdiğin için teşekkürler.

Geri
Yukarı