R7 2700x, RX580 8GB Önerisi

Gorkem Efe Bey

Hectopat
Daha fazla  
Bu sistemi nasıldır acaba? Sinerji bilgisayar da KDV dahil 7.584 TL etmektedir. Önerilerinizi bekliyorum.
. AMD Ryzen 2700x 3.70 20MB AM4 12nm İşlemci
. ASUS B450-E ROG Strix Gaming 2133mhz-3533mhz(OC) AM4 ATX Anakart
.
Corsair 16GB(2x8) Vengeance RGB Pro Beyaz 3200mhz CL16 DDR4 Ram
. ASUS Radeon RX580 ROG Strix OC Gaming 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
.
Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3200MB M.2 SSD
.
Frisby FC-9235G 650W LED Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kullanım amacınızı bilmiyorum ama 7500 TL'lik sistemde RX 580 olması pek mantıklı görünmüyor. Ayrıca Frisby marka PSU ve kasa alınmaz.
Peki bu sisteme 4x4 16gb 3200mhz cl 16 'mı takmalıyım yani quad channel. Konuda da belirtiğim gibi yayın, render ve animasyon da yapacağım.
O anakart oyun içi geliştirilmemiş o anakart farkı sadece ışık. Gereksiz masraf. Bunu al:
Çift kanal ile dört kanal arasında pek fark yok yanılmıyorsam.

Son düzenleme:
O anaart oyun içi geliştirilmemiş o anakart farkı sadece ışık. Gereksiz masraf. Bunu al:
Çift kanal ile dört kanal arasında pek fark yok yanılmıyorsam.

2x8gb ile 4x4 pek fps farkı yok ama galiba render hızı farkı var.

Anakart karşılaştırması. ve bu özelliklerin hepsine teker teker bakmalısın.

Son düzenleme:
Sen CrossFire mı yapacan?
Crossfire galiba amdlerde yapılıyordu. Ben Sli yapacağım. Asus rog strix 470-f seçmemin nedenlerin den bazıları şunlar;

• Senkronize RGB aydınlatma teknolojisi, Aura Sync özellikli PC aksesuarlarının geniş portföyü ile çalışır, programlanabilir ışık şeritleri ve Philips Hue için destek sağlar
  • Dahili M.2 ısı bloğu, M.2 sürücüsü için soğutma sağlar, kararlı depolama performansı ve gelişmiş güvenilirlik sunar
  • Oyun için bağlanılabilirlik: Intel Gigabit Ethernet, LANGuard, çift M.2, USB 3.1 Gen 2
  • 5 Yönlü Optimizasyon: Sistem bütününde otomatik ayarlama, sisteminize özel hız aşırtma ve soğutma profilleri
  • Oyun için Ses: SupremeFX 1220A ve Sonic Studio III – Sizi aksiyonun içine çeken yüksek doygunlukta ses.
  • Gamer’s Guardian: Maksimum dayanıklılık için ASUS SafeSlot ve yüksek kalite parçalar.
    Game Frist teknonejisi

Crossfire galiba amdlerde yapılıyordu. Ben Sli yapacağım. Asus rog strix 470-f seçmemin nedenlerin den bazıları şunlar;

• Senkronize RGB aydınlatma teknolojisi, Aura Sync özellikli PC aksesuarlarının geniş portföyü ile çalışır, programlanabilir ışık şeritleri ve Philips Hue için destek sağlar
  • Dahili M.2 ısı bloğu, M.2 sürücüsü için soğutma sağlar, kararlı depolama performansı ve gelişmiş güvenilirlik sunar
  • Oyun için bağlanılabilirlik: Intel Gigabit Ethernet, LANGuard, çift M.2, USB 3.1 Gen 2
  • 5 Yönlü Optimizasyon: Sistem bütününde otomatik ayarlama, sisteminize özel hız aşırtma ve soğutma profilleri
  • Oyun için Ses: SupremeFX 1220A ve Sonic Studio III – Sizi aksiyonun içine çeken yüksek doygunlukta ses.
  • Gamer’s Guardian: Maksimum dayanıklılık için ASUS SafeSlot ve yüksek kalite parçalar.
    Game Frist teknonejisi
Bunu alınız bütçeniz 8.5K ise:
378056

Her anakart günlük hayatta kullanmayacağın bazı özellikleri abartabiliyor. Üstte önerdiğim Aorus Ultra Gaming anakartın X470-F'den gözle görülür tek eksisi diğerinde SupremeFX bulunması buna karşılık RGB girişleri PWM kontrolcüsü X470-F'den daha iyi. Fiyat farkı da cabası.

Her anakart günlük hayatta kullanmayacağın bazı özellikleri abartabiliyor. Üstte önerdiğim Aorus Ultra Gaming anakartın X470-F'den gözle görülür tek eksisi diğerinde SupremeFX bulunması buna karşılık RGB girişleri PWM kontrolcüsü X470-F'den daha iyi. Fiyat farkı da cabası.

Bunu alınız bütçeniz 8.5K ise:Eki Görüntüle 378056

Anakartı asus rog strix x470 seçmeye karar verdim. Son olarak anakarta yani bu sisteme uygun kasa gerekiyor önerilerinize açık olarak ben şunları buldum;

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı