R7 2700X sisteme PSU önerisi

Bütçe
3200

ENR3S

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING ll, AMD Ryzen 7 5800X3D, ASUS ROG RYUJIN III ARGB, CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16, GIGABYTE RTX4090 WINDFORCE 24G, CORSAIR RM850X (White), Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD, CORSAIR iCUE 465X (White).
RAM
CORSAİR 32GB (4x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16
İşlemci
AMD Ryzen 7 2700x
Sistem özellikleri:
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F Gaming II.
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X.
Ekran kartı: ASUS RX580 ROG STRIX top 8 GB GDDR5 256bit.
RAM: Corsair 32 GB (4x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16.
Kasa: Corsair iCUE 465X (beyaz)
SSD: Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD.
HDD: Skyhawk 3.5" 1TB.
Güç kaynağı: Rampage RMP-500-80P 500W 80Plus.

Bana bu sistemi doğru düzgün kullanabilmem için PSU almamı öneren kişiler oldu. RAM'lerimi 3200MHz'de kullanamıyorum zaten bilgisayar izin vermiyor. Bunun sebebinin PSU yetersizliği olduğunu belirttiler. Sizce kaç W'luk bir PSU almalıyım aklımda olan birkaç model burada mevcut. Linklerini attığım modeller şu an için fazla gözükebilir ileride R7 5800X ile 3080 üstü bir model almayı düşünüyorum geleceğe yatım olarak önerirseniz sevinirim. 1050W çok fazla mı acaba fiyatlar yakın diye 1050W almayı düşünüyorum marka olarak iyi mi size yoksa gereksiz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O frekans sorunu RAM'lerle alakalı olmayabilir belki, ancak olmasa bile PSU değiştirmende fayda var.

O frekans sorunu RAM'lerle alakalı olmayabilir belki, ancak olmasa bile PSU değiştirmende fayda var.

Önerileriniz için teşekkürler 850W yeterli diyorsunuz sanırsam. Sharkoon iyi bir marka mı acaba? Birkaç yerde daha adını işittim.

Önerileriniz için teşekkürler 850W yeterli diyorsunuz sanırsam. Sharkoon iyi bir marka mı acaba? Birkaç yerde daha adını işittim.

Kaliteli 850W yeterli evet, Sharkoon Alman ve iyi bir markadır. SilentStorm serisinde güzel PSU'lar var. Ancak hepsinin önünde ben XPG Core Reactor öneririm.

Kaliteli 850W yeterli evet, Sharkoon Alman ve iyi bir markadır. SilentStorm serisinde güzel PSU'lar var. Ancak hepsinin önünde ben XPG Core Reactor öneririm.
Bu model hakkında ne düşünüyorsunuz acaba bunu buldum şuanda.

Bu model hakkında ne düşünüyorsunuz acaba bunu buldum şuanda.

Bayağı iyi bir PSU, ASUS'un şaheserlerinden. Platinium sertifikası var en iyi 2. sertifika bu Titanium'un altında. Ama 3K TL vermeye gerek yok bence, XPG Core Reactor alsan gül gibi gidersin.

Bayağı iyi bir PSU, ASUS'un şaheserlerinden. Platinium sertifikası var en iyi 2. sertifika bu Titanium'un altında. Ama 3K TL vermeye gerek yok bence, XPG Core Reactor alsan gül gibi gidersin.
Yeni çıkan 5950X gibi 3090 gibi sistemlere kadar OC destekleyebilir mi acaba W olarak pek bilgim yok bu konuda. İlerde dediğim gibi yükselteceğim bir kere alıp kafamın rahat olmasını istiyorum.

Yeni çıkan 5950X gibi 3090 gibi sistemlere kadar OC destekleyebilir mi acaba W olarak pek bilgim yok bu konuda. İlerde dediğim gibi yükselteceğim bir kere alıp kafamın rahat olmasını istiyorum.

Yine yeterli gelir, 3090 almanı pek önermem onun yerine 3080 Ti alabilirsin.

OC'yi de kaldırır ama OC'de sadece güç kaynağına bakılmaz, en basitinden silikonun kötü çıkar tüm OC yalan olabilir bir anda. Veya fazla ısınır vs, 850W ama hepsi için yeterli, istersen 1000W alabilirsin o da var; PSU'nun bindiği yük azalır yine kaldırmasına karşın.

Yine yeterli gelir, 3090 almanı pek önermem onun yerine 3080 Ti alabilirsin.

OC'yi de kaldırır ama OC'de sadece güç kaynağına bakılmaz, en basitinden silikonun kötü çıkar tüm OC yalan olabilir bir anda. Veya fazla ısınır vs, 850W ama hepsi için yeterli, istersen 1000W alabilirsin o da var; PSU'nun bindiği yük azalır yine kaldırmasına karşın.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim 850W yeterli o zaman. Benim kasamda bulunan her parça rgb olduğundan PSU da rgb olsun istedim o yüzden biraz paraya kıyabilirim. Gereksiz bulanlar var ama sürekli parça değiştiremiyoruz ekonomiden dolayı kasa biraz cafcaflı olsun bari. :D

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim 850W yeterli o zaman. Benim kasamda bulunan her parça RGB olduğundan PSU da RGB olsun istedim o yüzden biraz paraya kıyabilirim. Gereksiz bulanlar var ama sürekli parça değiştiremiyoruz ekonomiden dolayı kasa biraz cafcaflı olsun bari. :D

RGB çok gereksiz bence hele PSU'da, görünmüyor ki sonuçta.

Ama ASUS'taki anlık güç tüketimini gösteren ekran işine yarayabilir istersen, sonuçta kaliteli bir PSU ve Platinium sertifikası var. Uzun uzun götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı