Çözüldü R7 3700X boşta 55 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Voyndex

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, MSI B550 Tomahawk anakart ve Ryzen 7 3700X sahibiyim. Soğutucu olarak silverstrone PF360 sıvı soğutucuyu kullanıyorum.
Önceden boşta 50 dereceyi görmüyordu şu an boşta 45-55 arası %100 yük altında Cinebench testinde 85+derecenin üzerine çıkıyor eskiden aynı değerlerde yük altında 80 dereceyi görmüyordu bile.
4.2-4.3 GHz 1.300 voltajda kullanıyorum cbp kapalı sizce ne yapmalıyım?
Son Windows Update güncellemelerinden dolayı böyle olduğunu düşünüyorum. Sizce bir alakası var mıdır?
Yardımcı olmaya çalışan tüm herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Belki de soğutucu sağlamdı boşu boşuna yolladın nese belki daha iyi olmuştur gitmesi her işte bir hayır vardır.
Merhaba, MSI B550 Tomahawk anakart ve Ryzen 7 3700X sahibiyim. Soğutucu olarak silverstrone PF360 sıvı soğutucuyu kullanıyorum.
Önceden boşta 50 dereceyi görmüyordu şu an boşta 45-55 arası %100 yük altında Cinebench testinde 85+derecenin üzerine çıkıyor eskiden aynı değerlerde yük altında 80 dereceyi görmüyordu bile.
4.2-4.3 GHz 1.300 voltajda kullanıyorum cbp kapalı sizce ne yapmalıyım?
Son Windows Update güncellemelerinden dolayı böyle olduğunu düşünüyorum. Sizce bir alakası var mıdır?
Yardımcı olmaya çalışan tüm herkese şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar tekrardan selamlar.
En son sıvı soğutucumu servise göndermiştim ve kullandığım macun sahte çıkmıştı sıvı soğutucu bugün geldi değişim yapmışlar raporda ise pompa arızalı olduğunu belirtmişler sıfır ürün gönderdiler montajını yapıp test ettim eski iyi ısı performansına kavuştum tek sorun macun değilmiş pompa sorunu da varmış.
Bu konuda yardımcı olan arkadaşların tavsiyesi üzerine Teknobiyotik üzerinden orijinal Arctic MX-4 macun aldım ve onu kullanmaya başladım.
Şunu özellikle söylüyorum eski sıvı soğutucumun pompa kısmında çizikler vardı ve işlemcimin üzerindede derin olmasa da ufak ufak çizikler mevcut ( 2019 Edition adı altında satılan sahte Arctic MX4 ) macunları sakın sakın kullanmayın kötü performans vermesinden ziyade parçalarınızı çizip zarar veriyor eğer şu an kullanıyorsanız derhal değiştirmenizi öneririm ilerleyen zamanda çizik dolu işlemci ve soğutucu bloğunuz olur.
Görseldeki orijinal macun kutu içerisinde geliyor sahte olanlar ise poşet içerisinde.
Bu konuda haklı olabilirsiniz ürün sahte olma ihtimali mevcut en kısa sürede yeni macun alacağım ancak sahte bile olsa 4 ay öncesinde de aynı macunu kullanıyordum nasıl olurda 10 derece fark atabilir? Pazartesi günü sıvı soğutucuyu servise göndereceğim bakımını yapsınlar eğer üründe sorun oluşmaya başladıysa belki yeni ürün gönderirler.
Videoda belirtilen orijinal ürünü de alacağım bu süreçte AMD Wraith Prism fan ile idare edeceğim.

Teknobiyotik sitesine baktım kutu şeklinde görseller kurmuşlar daha önce alışveriş yaptığım bir sitedir acaba oradan mı alayım yoksa önereceğiniz kaliteli başka bir marka macun var mı?
Neler oluyor hocam bir bilsen! Teknobiyotik ya da Amazon üzerinden alın başka bir yerden almayın hocam.

Bu konuda haklı olabilirsiniz ürün sahte olma ihtimali mevcut en kısa sürede yeni macun alacağım ancak sahte bile olsa 4 ay öncesinde de aynı macunu kullanıyordum nasıl olurda 10 derece fark atabilir? Pazartesi günü sıvı soğutucuyu servise göndereceğim bakımını yapsınlar eğer üründe sorun oluşmaya başladıysa belki yeni ürün gönderirler.
Videoda belirtilen orijinal ürünü de alacağım bu süreçte AMD Wraith Prism fan ile idare edeceğim.

Teknobiyotik sitesine baktım kutu şeklinde görseller koymuşlar daha önce alışveriş yaptığım bir sitedir acaba oradan mı alayım yoksa önereceğiniz kaliteli başka bir marka macun var mı?

Teknobiyotik sitesine baktım kutu şeklinde görseller koymuşlar daha önce alışveriş yaptığım bir sitedir acaba oradan mı alayım yoksa önereceğiniz kaliteli başka bir marka macun var mı?
Zaten MX-4'ü sadece teknobiyotik orijinal satıyor diyorlar ama kim olursa olsun ben güvenmiyorum o nedenle o markayı tercih etmiyorum.
CoolerMaster MasterGel Pro R2 düşük fiyata almıştım şu an 250TL gibi bir değerde bir tık macun için pahalı gelebilir ki öyle zaten ama eğer düşünürsen bundan alabilirsin ben zamanında ucuz bir fiyata almıştım hala duruyor aynı şehirde olsak verirdim. :D

Zaten MX-4'ü sadece Teknobiyotik orijinal satıyor diyorlar ama kim olursa olsun ben güvenmiyorum o nedenle o markayı tercih etmiyorum.
Cooler Master MasterGel Pro R2 düşük fiyata almıştım şu an 250TL gibi bir değerde bir tık macun için pahalı gelebilir ki öyle zaten ama eğer düşünürsen bundan alabilirsin ben zamanında ucuz bir fiyata almıştım hala duruyor aynı şehirde olsak verirdim. :D

Eminim kaliteli macundur ancak çok pahalı farklı bir öneriniz var mı? :D
Neler oluyor hocam bir bilsen! Teknobiyotik'ya da Amazon üzerinden alın başka bir yerden almayın hocam.

Teknobiyotiğin Artics MX4 modeli orijinal ise oradan alacağım ancak çakma ihtimali varsa farklı bir marka veya site öneriniz var mıdır sizin?

Cooler Master HTK 002 60TL bir tık kötü söylentiler dönüyor ama bunu da kullandım üzmeyecektir.
Zalman Zm STC8 bu da 80 TL gibi bir fiyat gayet başarılıdır.
Bu ikisinin diğerine göre fiyatı daha düşük.

Teknobiyotiğin Artics MX4 modeli orijinal ise oradan alacağım ancak çakma ihtimali varsa farklı bir marka veya site öneriniz var mıdır sizin?
Teknobiyotik Artic markasının TR Distribütörü oradan hariç orijanal satan bir kaç yer var zaten. Siz Teknobiyotikten alın.

Teknobiyotik Artics markasının TR distribütörü oradan hariç orijanal satan birkaç yer var zaten. Siz Teknobiyotik'ten alın.

Tamamdır teşekkür ederim bu arada attığınız linkteki konuyu inceledim bahsettiğiniz sorun sanırım bende de var sıvı soğutucunun metal kısmında çizik gördüm ilk başta leke sandım peçeteyle silmeme rağmen gitmedi anlam veremedim acaba montaja kısmında sürttüğünü düşündüm önemsemedim sanırım macunla alakalı çünkü sizde sahte MX4 macunda başınıza gelmiş.

Tamamdır teşekkür ederim bu arada attığınız linkteki konuyu inceledim bahsettiğiniz sorun sanırım bende de var sıvı soğutucunun metal kısmında çizik gördüm ilk başta leke sandım peçeteyle silmeme rağmen gitmedi anlam veremedim acaba montaja kısmında sürttüğünü düşündüm önemsemedim sanırım macunla alakalı çünkü sizde sahte MX4 macunda başınıza gelmiş.
Ben de başıma gelene kadar bilmiyordum böyle bir durumun riskini ama oluyor. Eğer çizik derin değilse dert etmeyin macun zaten o araları doldurmak için var 👍

Orijinal sandığımız her şeyin çakması var binlerce lira harcadığımız sistemlere 3 kuruşluk sıvı zarar veriyor ya söylenecek çok şey varda forumda ban yemeyelim en kısa sürede bu sorunları düzeltip tekrardan sıcaklık durumlarını bu konuya paylaşacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı