R7 3700X ve RX 5700 XT sistem toplama

Evet ben onu göz ardı etmişim. Mecbur artık ışıklı mışıklı bişeyler alacağız. Malum ön taraftan hava alabilen kasalar genelde çok fanlı rgb aydınlatmalı oluyor.
Başıma geldi heveslenip cam almıştım muazzam görüntü oluyor evet ama sonra ısıdan kurtulamıyorsunuz hatta bir görsel de bırakayım :D.

Dosya Ekleri

• 20190522_223717.jpg
    20190522_223717.jpg
    1.000,8 KB · Görüntüleme: 48
Evet bu kasa nispeten daha sade ve ön tarafı ağlı yapıda. Çok fazla aydınlatma fanı olmamama rağmen ışıklar da rahatsız edici durmuyor. Kasayı Corsair Carbide Spec Delta RGB ile değiştireceğim.
Işık sevmiyorsanız yazılım ile kapatabilme şansınız var sanırım. Ben sırf fiyatı uygun diye 450 TL'ye ''Corsair Carbide Spec 05 550W+80'' kasalı psu aldım. Kasanın fonksiyonları fazla yok ve küçük olduğu için ekran kartının güç kablosu cama değiyor kasa kapanmıyor. Dediğim kasayı almanız daha iyi benim görüşüm. Sizin kasanızda SSD koymak için bile aparat var rahat takarsınız, benim yuvalarda hiçbirşey yok 5 dakkalık vidalamayı 1 saatte yaptım sinirden çıldırarak. Öne 2 tane fan koyuluyor benim kasamda 3. fanı koymak için harddisk bölmesini sökmek zorundayım. Sırf indirimde diye almıştım keşke almasaydım.

@ufukhasergin Bunu soracağını biliyordum :). Bu RAM'lerin içerisindeki çipler güzel overclock oluyor. Yani o gecikmelere takılmayın. 16-17 falan yapabilirsin kolayca. 300 TL fark var, eğer tak-çalıştır yapmak istiyorsan G.Skill olanları alabilirsin.

Başıma geldi heveslenip cam almıştım muazzam görüntü oluyor evet ama sonra ısıdan kurtulamıyorsunuz hatta bir görsel de bırakayım :D.
Bazen işlevselliğin görselliğin önüne geçmesi gerekebiliyor :D.
Işık sevmiyorsanız yazılım ile kapatabilme şansınız var sanırım. Ben sırf fiyatı uygun diye 450 TL'ye ''Corsair Carbide Spec 05 550W+80'' kasalı psu aldım. Kasanın fonksiyonları fazla yok ve küçük olduğu için ekran kartının güç kablosu cama değiyor kasa kapanmıyor. Dediğim kasayı almanız daha iyi benim görüşüm. Sizin kasanızda SSD koymak için bile aparat var rahat takarsınız, benim yuvalarda hiçbirşey yok 5 dakkalık vidalamayı 1 saatte yaptım sinirden çıldırarak. Öne 2 tane fan koyuluyor benim kasamda 3. fanı koymak için harddisk bölmesini sökmek zorundayım. Sırf indirimde diye almıştım keşke almasaydım.
O kadar parçaya yüksek fiyat verdikten sonra insan kasa ve psu'dan tasarruf etme düşüncesine gidiyor ama aslında yapılmaması lazım :).
@ufukhasergin Bunu soracağını biliyordum :). Bu RAM'lerin içerisindeki çipler güzel overclock oluyor. Yani o gecikmelere takılmayın. 16-17 falan yapabilirsin kolayca. 300 TL fark var, eğer tak-çalıştır yapmak istiyorsan G.Skill olanları alabilirsin.
Bir de benim sistemdeki ramlerde bir farklılık gördüm. CL değerlerinde 16-19-19-39 yazıyor. 16-16-16-36 3600mhz ramler de var ama Türkiye'de ben göremedim. Yani anlatmaya çalıştığım benim sisteme eklediğim ramler tam olarak CL 16 değil mi acaba?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı