R7 3700X ve RX 5700 XT sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
türkiyede 1000 tl vermek var amazondan 700 e almak var aynı ram i
Kargo ve vergi beni endişelendiriyor.
Anakart olarak Asus ROG X570 Crosshair VIII Hero (Wi-Fi) ya da Asus ROG Strix X570-E Gaming AM4 Soket Anakart düşünüyorum.
Asus tuf gaming x570 almaktan vazgeçtim.
Güncel.
Güncel.
Güncel.

Son düzenleme:
Kargo ve vergi beni endişelendiriyor.
Anakart olarak ASUS ROG X570 Crosshair VIII Hero (Wi-Fi) ya da ASUS ROG STRIX X570-E GAMING AM4 soket anakart düşünüyorum.
ASUS TUF Gaming X570 almaktan vazgeçtim.
Güncel.
Güncel.
Güncel.

5700XT alma sakın ... ASUS ROG STRIX 5700XT kullaniyorum.

MSI modeli iyi diyorlar.

Driver sorunlariyla bogusuyor kart oyun ortasinda pat siyah ekran oluyor tek çözüm restart :) almak istiyorsan gene sen bilirsin 2060S al minimum bence.
Driver sorunlariyla bogusuyor kart oyun ortasinda pat siyah ekran oluyor tek çözüm restart :) almak istiyorsan gene sen bilirsin 2060S al minimum bence illa alıcam diyorsanda sapphire nitro+ al direk
Ekran kartında ASUS almamanızı tavsiye ederim. Yine soğutma sorunu var. ROG STRIX 5700 yerine yaklaşık aynı fiyata Sapphire Nitro+ RX 5700 XT alınır. Bilhassa soğutma konusunda öne çıkar. Özellik olarak da iyidir.

Ben de Ryzen 3700X, Sapphire.
Nitro+ ve ASUS TUF X570 PLUS (sizin verdiğinizin Wi-Fi bağlantısı olmayanı) ile sistem kurdum 2 ay önce. Bütçemi çok zorladığım için diğer bileşenlerden kıstım. Çok memnunum.

Şurada ROG STRIX RX 5700 XT kartın nasıl çuvalladığına dair video var. Tasarımın neredeyse aynı olmasından ötürü rox STRIX RX 5700 kartın da riskli olduğunu düşünüyorum. Soğutucusu aşağı doğru bakan kart ile soğutucu blok arasında hafif gevşeklik oluyor sanırım. Tam yükte 90 derece eşiğine geliyor. Oyun esnasında adam bile eliyle soğutucu bloğa bastırınca bir anda 20 derece düşüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uzun lafın kısası, daha önce de ekran kartında insanları üzmüş olan ASUS, bu senenin AMD kartlarında yine sorunlu. ASUS yüzünden insanlar AMD düşmanı olacak yine. Sapphire ile sadece Driver sorunu oldu. Bazen oyunlardan atıyordu. Son WHQL sürücü ile sorun çözüldü.

Kardes boş yapmissin bende var 5700XT ROG STRIX en baba oyunda 73 derece oluyor oda kasa kapağı kapalıyken kart gayet güzel tek sıkıntı Driver.

Son düzenleme:
Ekran kartında Asus almamanızı tavsiye ederim. Yine soğutma sorunu var. Rog Strix 5700 yerine yaklaşık aynı fiyata Sapphire Nitro+ RX 5700 XT alınır. Bilhassa soğutma konusunda öne çıkar. Özellik olarak da iyidir.

Ben de Ryzen 3700x, Sapphire
Nitro+ ve Asus Tuf x570 plus (sizin verdiğinizin wi-fi bağlantısı olmayanı) ile sistem kurdum 2 ay önce. Bütçemi çok zorladığım için diğer bileşenlerden kıstım. Çok memnunum.

Şurada Rog Strix RX 5700 XT kartın nasıl çuvalladığına dair video var. Tasarımın neredeyse aynı olmasından ötürü Rox Strix RX 5700 kartın da riskli olduğunu düşünüyorum. Soğutucusu aşağı doğru bakan kart ile soğutucu blok arasında hafif gevşeklik oluyor sanırım. Tam yükte 90 derece eşiğine geliyor. Oyun esnasında adam bile eliyle soğutucu bloğa bastırınca bir anda 20 derece düşüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uzun lafın kısası, daha önce de ekran kartında insanları üzmüş olan Asus, bu senenin AMD kartlarında yine sorunlu. Asus yüzünden insanlar AMD düşmanı olacak yine. Sapphire ile sadece driver sorunu oldu. Bazen oyunlardan atıyordu. Son WHQL sürücü ile sorun çözüldü.
Bende rx5700 xt istiyorum fakat şu an onu alacak bütçem yok Sapphire 4000 lira bandına gelmiş gigabyte rx 5700 xt oc almayı düşünüyorum 3500 liraya sizce nasıl kart ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı