R7 3700X vs i7 10700/K

Oyun için değil render için alacağım. Aslında beklemekte fayda var. Belki bu testler daha gerçeği yansıtmıyordur.
Uzun yıllar kullanmak istiyorum o yüzden B550'yi de bekleyeceğim. Sıkıntı yok ben beklerim.

Yanlış anlama olmuş zannedersem render için %100 AMD olması gerek Intel zayıf bunu kendileri bile derken neden bu kadar Intel'e takıldınız eğer fanboyluğunuz yoksa başka burada kimse Intel'i savunmaz. 1. En az 3000 TL daha fazla ödeyeceksiniz 2. Render için ise PCI-e 4.0 ve 4.0 SSD sizi çok çok daha fazla uçuracak 3. Ön bellek sorunu neredeyse hiç yaşamayacaksınız. Anlayamadım neden Intel ısrarı bariz bir şekilde çok daha düşük özellikteki bir bilgisayara çok çok daha fazla para vereceksiniz.

Yanlış anlama olmuş zannedersem render için %100 AMD olması gerek Intel zayıf bunu kendileri bile derken neden bu kadar Intel'e takıldınız eğer fanboyluğunuz yoksa başka burada kimse Intel'i savunmaz. 1. En az 3000 TL daha fazla ödeyeceksiniz 2. Render için ise PCI-e 4.0 ve 4.0 SSD sizi çok çok daha fazla uçuracak 3. Ön bellek sorunu neredeyse hiç yaşamayacaksınız. Anlayamadım neden Intel ısrarı bariz bir şekilde çok daha düşük özellikteki bir bilgisayara çok çok daha fazla para vereceksiniz.
Hocam ben Intel ısrarı yapmıyorum ki. Ben zaten çoklu çekirdek performansı için AMD'yi seçtim. Ancak Intel 10.nesilde iyi bir şeyler yapmışsa sonradan pişman olmak istemiyorum. Dediğiniz özelliklerden zaten vazgeçmeyeceğim sadece belki Intel değişmiştir anlamında. 😁 Zaten tercihim AMD yönünde olacak.

Hocam ben Intel ısrarı yapmıyorum ki. Ben zaten çoklu çekirdek performansı için AMD'yi seçtim. Ancak Intel 10.nesilde iyi bir şeyler yapmışsa sonradan pişman olmak istemiyorum. Dediğiniz özelliklerden zaten vazgeçmeyeceğim sadece belki Intel değişmiştir anlamında. 😁 Zaten tercihim AMD yönünde olacak.

Kusura bakmayın ben detaylı inceleme yapmışsınızdır diye dedim Intel hala PCI-e 3.0 kullanıyor 11. nesile kadar PCI-e 4.0 hayal gibi görünüyor yazılarda biraz karışmış Intel alacaksınız zannettim. Onun için aman dedim boşuna fazla para vermeyin. Neyse kesinlikle doğru karar zaten Intel hani çok güçlü bile olsa 5-10 FPS için hem yeni nesil anakart zammı hem Intel'e ekstra para gerek yok gerçekten.

Bence de bekleyin. Güzel bir şeyler geliyor gibi. 10700K 3700X'i geçemese bile en kötü 3700X alırsınız. Bekleyebiliyorsanız bekleyin.

Yapılan ön inceleme testlerine bakılacak olursa; 10700K stok halde 3700X'i az bir farkla geçiyor zaten, OC'la aradaki fark biraz daha açılacaktır, konumu 3700X-3800X arası dersek daha doğru olur. Intel'i de bitiren en kritik nokta her zaman olduğu gibi rakip markaya karşın performansına göre yüksek fiyat politikası izlemesi yoksa bu kadar kötümser yaklaşılacak pek bir yanı yok oysaki.

Intel Core i7 10700K vs AMD Ryzen 7 3700X: performance comparison

Core i7-10700K ve Ryzen 7 3800X Rekabeti Başlıyor - Technopat

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı