Çözüldü 3800X ve 5700XT sistemde monitörde görüntü alamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fornost06

Centipat
Arkadaşlar 2 gün önce yeni sistem topladım yani kasayı oluşturan parçaları. Diğer monitör klavye mouse vs. parçalar zaten mevcuttu her şeyi sorunsuz kurduk DP kablosu ve HDMI kablosu ile monitöre bağladık görüntü alamadık aynı şekilde ekran kartını çıkartıp anakartla HDMI kablosu ile denedik görüntü almayı yine olmadı RAM'leri tek slota taktık anakartın pilini çıkartıp denedim aynı kasayı evimdeki LED TV'de denedim olmadı anakartta ki clrtc yazısının yanındaki 2 çubuğa kısa devre yaptım defalarca güç kablosunu çıkartıp düğmeye 8 defa basıp enerjiyi boşalttım yine olmadı bir türlü görüntü alamadım ayrıca arkadaşın evine götürdüm kasayı ve orada TV'ye bağladık tek RAM taktığımızda görüntü alabildik BIOS ekranı çıktı Windows’u bile kurduk ama tekrar evime geldiğimde MSI MPG27cq monitörümde bir türlü görüntü alamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Donanımlar.
AMD Ryzen 7 3800X işlemci.
ASUS Prime 570X-P AMD anakart.
ASUS STRIX 5700XT OC Gaming ekran kartı.
G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2.8 GB) 3600 MHz RAM.
Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM 256MB darddisk.
Samsung 970 Evo Plus SSD.
Dark diamon Pro 750W 80+ Bronze kasa.

Teşekkür ederim, sorun çözüldü. Kasanın arka çıkışına yakın kısmındaki ekran kartı soketi tam oturmadığından oraya engel olan kısım ise ekran kartının oturduğu vida kısmı. Sanırım yanlış kasa tercih ettim. Şimdilik sorun yok. Yalnız Display kablosunu okumuyor, HDMI ile idare ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı