R7 4800H sisteme Linux dağıtımı önerisi

Biwkan

Decipat
Merhabalar, sizden isteklerime uygun bir Linux dağıtımı önermenizi istiyorum.

Benim için önemli olan donanımlarım ile sıkıntısız çalışacak, sürücü sıkıntısı yaşamayacağım stabil ve hızlı bir dağıtım. Bu dağıtımı bir laptop ile kullanacağım ve Windows 11 ile birlikte kullanılacak. Dual Boot olmayacak, sistemde iki farklı SSD içerisinde iki farklı işletim sistemi kullanmayı planlıyorum. Daha önce Kali Linux, Parrot OS gibi dağıtımları kullandım yani Linux'a yabacı değilim. Dağıtımı yine siber güvenlik alanında çalışmalar yapmak için kullanacağım ancak kurduğum dağıtımı istediğim frameworkleri kendim kurarak özelleştirmek istiyorum. Bu yüzden hazır framework kullanmamak için ve Linux alanında kendimi geliştirmek için Kali gibi dağıtımları tercih etmeyerek dağıtımımı kendi ellerimle özelleştirmek istiyorum. Hızlı öğrenen biriyim, İngilizce seviyem gayet iyi o yüzden dağıtımın kullanım açısından zorluğu çok önemli değil, hatta basit olmaması benim yararıma olur çünkü dediğim gibi kullanmayı öğrenmek için araştırma yapmak öğrenme hızımı arttıracaktır. Öneriler için şimdiden teşekkürler.

Kullanılacak sistem:
  • Ryzen 7 4800H
  • NVIDIA GTX 1650
  • 2x8 GB 3200 mHz DDR4 RAM

Merhabalar, sizden isteklerime uygun bir Linux dağıtımı önermenizi istiyorum.

Benim için önemli olan donanımlarım ile sıkıntısız çalışacak, sürücü sıkıntısı yaşamayacağım stabil ve hızlı bir dağıtım. Bu dağıtımı bir laptop ile kullanacağım ve Windows 11 ile birlikte kullanılacak. Dual boot olmayacak, sistemde iki farklı SSD içerisinde iki farklı işletim sistemi kullanmayı planlıyorum. Daha önce Kali Linux, parrot OS gibi dağıtımları kullandım yani Linux'a yabacı değilim. Dağıtımı yine siber güvenlik alanında çalışmalar yapmak için kullanacağım ancak kurduğum dağıtımı istediğim Framework'leri kendim kurarak özelleştirmek istiyorum. Bu yüzden hazır Framework kullanmamak için ve Linux alanında kendimi geliştirmek için Kali gibi dağıtımları tercih etmeyerek dağıtımımı kendi ellerimle özelleştirmek istiyorum. Hızlı öğrenen biriyim, İngilizce seviyem gayet iyi o yüzden dağıtımın kullanım açısından zorluğu çok önemli değil, hatta basit olmaması benim yararıma olur çünkü dediğim gibi kullanmayı öğrenmek için araştırma yapmak öğrenme hızımı arttıracaktır. Öneriler için şimdiden teşekkürler.

Kullanılacak sistem:
  • Ryzen 7 4800H.
  • NVIDIA GTX 1650.
  • 2x8 GB 3200 MHz DDR4 RAM.

Linux Mint.

Geri
Yukarı