R7 4800H sisteme Linux dağıtımı önerisi

Debian + KDE Plasma gibi bir kuruluma ne diyorsunuz? @cortex47 @Linuxginar
Olabilir, KDE rollinglerde bug olabiliyor bazen ancak Debian milattan kalma paketleriyle sizi üzse de stabil. Tabii böyle bir stabilite istenilir mi bilmem. Fedora örneğin hem stabil hem son çekirdek sürümüne sahip. Fedora asıl tavsiyemdir size.

Yanlis hatirlamiyorsam 8 cekirdekli ve 16 sanal cekirdekli bir canavar. Agir dagitimlari gonul rahatligiyla kullan.

elementaryOS, Deepin OS ve Archcraft OS oneririm.

Yanlis hatirlamiyorsam 8 cekirdekli ve 16 sanal cekirdekli bir canavar. Agir dagitimlari gonul rahatligiyla kullan.

elementaryOS, Deepin OS ve Archcraft OS oneririm.
Evet 8 fiziksel 8 sanal çekirdekli bir işlemci. Peki ekran kartı ile ilgili herhangi bir dağıtımda sürücü ya da uyumluluk sorunu gibi bir şey olma ihtimali var mı? @Linuxginar

Evet 8 fiziksel 8 sanal çekirdekli bir işlemci. Peki ekran kartı ile ilgili herhangi bir dağıtımda sürücü ya da uyumluluk sorunu gibi bir şey olma ihtimali var mı? @Linuxginar
NVIDIA Optimus varsa onun için Fedora'da X11'e geçilip NVIDIA Driver'ları kuruluyor sonra da gerektiğinde NVIDIA'ya geçiyorsunuz. GDM sorun çıkarabilir Optimus Manager ile LightDM vb. bir DM kullanabilirsiniz. Endeavour'da sorun yaşamadım. Ekran kartı da AMD ise "yan gel Osman"

NVIDIA Optimus varsa onun için Fedora'da X11'e geçilip NVIDIA Driver'ları kuruluyor sonra da gerektiğinde NVIDIA'ya geçiyorsunuz. GDM sorun çıkarabilir Optimus Manager ile LightDM vb. bir DM kullanabilirsiniz. Endeavour'da sorun yaşamadım. Ekran kartı da AMD ise "yan gel Osman"
Ekran kartım NVIDIA, yani Fedora ya da Mint gibi herhangi bir kurulumda ekstra yapmam gereken bir şey mi var?

Ekran kartım NVIDIA, yani Fedora ya da Mint gibi herhangi bir kurulumda ekstra yapmam gereken bir şey mi var?
Hayır, büyük ihtimalle Optimus yoktur. Varsa da direkt buradan halledersiniz:
Bu NVIDIA'ya geçmenizi sağlayacaktır ama sanmıyorum Optimus olduğunu.

Ek olarak hep NVIDIA kullanırım derseniz BIOS'tan dGPU açmak da kolay bir çözüm.

Geri
Yukarı