R7 4800H sisteme Linux dağıtımı önerisi

Hayır, büyük ihtimalle Optimus yoktur. Varsa da direkt buradan halledersiniz:
Bu NVIDIA'ya geçmenizi sağlayacaktır ama sanmıyorum Optimus olduğunu.

Ek olarak hep NVIDIA kullanırım derseniz BIOS'tan dGPU açmak da kolay bir çözüm.
Teşekkür ederim. Söylediğiniz Optimus gibi şeylerin ne olduğunu bilmediğim için bir araştırma yapsam iyi olur sanırım.

Sanırım benim ekran kartımda Optimus kullanılıyor. @Linuxginar

1634497446538.png

Sanırım benim ekran kartım da Optimus kullanılıyor. @Linuxginar

Eki Görüntüle 1191909
Destekleniyor olması kullanıldığı anlamına gelmez, Optimus cayma sebebi de değil. Artix, Arch, Endeavour, Pop, Fedora kullandım sorunsuzca bende Optimus olduğu halde. AMD olduğu için emin değilim kullanıldığından. Yine de BIOS'tan dGPU açarak sadece 1660'ı kullanabilirsiniz.

Destekleniyor olması kullanıldığı anlamına gelmez, Optimus cayma sebebi de değil. Artix, Arch, Endeavour, Pop, Fedora kullandım sorunsuzca bende Optimus olduğu halde. AMD olduğu için emin değilim kullanıldığından. Yine de BIOS'tan dGPU açarak sadece 1660'ı kullanabilirsiniz.
Teşekkür ederim. İyi forumlar.

Ubuntu 18.10'dan sonra uygulamalara sag tik yapinca ikinci GPU'dan baslatma secenegi vardi.
Debian dagitimlarinda da olabilir.

Geri
Yukarı