R7 4800H Valorant'ta 100 derece

Yani değerleriniz normal bir problem yok laptop bu benim 1.5 yıllık Legion S7 de aynı. Bazı soğutucular soğutmuyor ben tx Red Alert kullanıyorum 95'i geçmiyor 103'e dayanan lapotop.

Nesi normal pardon ama. 100 derece nedir acaba aynı işemcili laptoptan (Acer Nitro 5) evimde var (R7 4800H 32 GB GTX 1650 Ti)(4. sistemim ve kod yazarken kullanıyorum sonradan oyun için RTX3080lisini aldım) kullanırken, laptop 82 dereceyi geçmiyor (God of War, Warzone gibi oyunlarda).

Nesi normal pardon ama. 100 derece nedir acaba aynı işemcili laptoptan (Acer Nitro 5) evimde var (R7 4800H 32 GB GTX 1650 Ti)(4. sistemim ve kod yazarken kullanıyorum sonradan oyun için RTX3080LIsini aldım) kullanırken, laptop 82 dereceyi geçmiyor (God of War, Warzone gibi oyunlarda).

10 yıldır laptop kullanıyorum ve neredeyse ısınmayan laptop hiç görmedim. O laptopta aldığın FPS'ler nedir? GoW da o kadar düşük sıcaklıkta bir laptop çalışıyorsa ya işlemci tam performans vermiyordur ya da Turbo Boost kapalıdır.
Şahsen benim yüksek derecede çalışıyor ama RTX 3060 ve R7 5800H laptopum ile Ultra 2K DLSS kalite modunda ortalama 70 FPS oynuyorum GoW'u ve soğutucum ile 95 derece de çalışıyor. Ayrıca Legionlar metal kasa + slim olmasından dolayı 90-95 derece gayet normal.

FPS sınırlayın. Ekran yenileme hızınız kaç ise ona sabitlemeniz en iyisi olur.

10 yıldır laptop kullanıyorum ve neredeyse ısınmayan laptop hiç görmedim. O laptopta aldığın FPS'ler nedir? GoW da o kadar düşük sıcaklıkta bir laptop çalışıyorsa ya işlemci tam performans vermiyordur ya da Turbo Boost kapalıdır.
Şahsen benim yüksek derecede çalışıyor ama RTX 3060 ve R7 5800H laptopum ile Ultra 2K DLSS kalite modunda ortalama 70 FPS oynuyorum GoW'u ve soğutucum ile 95 derece de çalışıyor. Ayrıca Legion'lar metal kasa + Slim olmasından dolayı 90-95 derece gayet normal.

Laptopum Acer oldugu icin degerler ayni olmayabilir. Not: Coolboost acik, darbogaz 0, CPU hizi 3,10 ile 4,15 arasimda. Dediginiz gibi Legion'larin IdeaPad kasasina guclu donanim konulmasindan dolayi daha cok isinabilir.

Şahsen benim yüksek derecede çalışıyor ama RTX 3060 ve R7 5800H laptopum ile Ultra 2K DLSS kalite modunda ortalama 70 FPS oynuyorum GoW'u ve soğutucum ile 95 derece de çalışıyor. Ayrıca Legion'lar metal kasa + Slim olmasından dolayı 90-95 derece gayet normal.

Benim ilk laptopum 2005'te Amerika'dan aldigim Dell E1705 idi. O zamandan beri lenovo, Casper, Hp,Acer gibi cok marka kullandim ancak 100 derece bence fazla.

Hepinize teşekkür ederim fakat bugün PC'nin içini açtığımızda 1 hafta önce sürdüğümüz Thermal Grizzly macun erimişti galiba servise vermem gerekecek.

Benim dediğimi deneyebilirsiniz. Tam olarak anlatamadım galiba bu videodakini yaparsanız sıcaklık düşecektir diye düşünüyorum. Fakat termal macunda sorun varsa bilemem. Denemekten zarar gelmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı