R7 4800H Valorant'ta 100 derece

Daha fazla  
AMD Ryzen 7 4800H işlemcim Valorant Ultra ayarlarda 90-100 derece arasında gidip geliyor laptop bakımını yeni yaptırdım Lenovo Legion 5I modeli ve 95 100 derecelerde.
Fan normal çalışıyor ve kasma kapanma sorunu yaşamadım sizce dereceler doğru mudur veya normal midir?

AMD Ryzen 7 4800H işlemcim Valorant Ultra ayarlarda 90-100 derece arasında gidip geliyor laptop bakımını yeni yaptırdım Lenovo Legion 5I modeli ve 95 100 derecelerde.
Fan normal çalışıyor ve kasma kapanma sorunu yaşamadım sizce dereceler doğru mudur veya normal midir?

Bence normal laptopa göre zaten havalarda ısındı.

Termal macun kaliteli mi? Doğru sürüldü mü? Bunlar önemli. Havalar da sıcak onun etkisi de olabilir. Ama düşürmek için güç ayarlarından işlemci güç yönetimi maksimumu 90 yapın.

Normal 5800, 4800, 6800 serisi sıcaklık değerleri böyle ama Legion'lar ısınsa bile performans çok düşürmüyor altını kaldırın laptopun yeter.

Normal 5800, 4800, 6800 serisi sıcaklık değerleri böyle ama Legion'lar ısınsa bile performans çok düşürmüyor altını kaldırın laptopun yeter.
Teşekkürler

Hocam peki arıza yapar mı pc zarar görür mü ?

Son düzenleme:
Kısa vade de sorun olmaz uzun vadede ömür kısalabilir ama soğutucu almak sizin için iyi olacaktır ben 5800H işlemci mı 10 derece soğuttum.
Hocam derdini anlamadım makinenin macun değişimi yapıldı kaliteli macun sürüldü detaylı temizlik yapıldı çalışmayan parçası yok soğutucu aldım 1 derece bile düşürmedi ne yapacağımı bilmiyorum

Hocam derdini anlamadım makinenin macun değişimi yapıldı kaliteli macun sürüldü detaylı temizlik yapıldı çalışmayan parçası yok soğutucu aldım 1 derece bile düşürmedi ne yapacağımı bilmiyorum.

Yani değerleriniz normal bir problem yok laptop bu benim 1.5 yıllık Legion S7 de aynı. Bazı soğutucular soğutmuyor ben tx Red Alert kullanıyorum 95'i geçmiyor 103'e dayanan lapotop.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı