R7 5700G sistemde ekranda parazitlenme oldu

patetepat

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, bugün Ryzen 7 5700G APU PC ile film izlerken ekran bir anda hani eski TV'lerde olur ya parazit ekran bir süre 20sn civarı öyle kaldı. Sonra ekran mor geldi ve sonra düzeldi. Bunun sebebi nedir? Sentetik testlerde sorun olmuyor ve mavi ekran çıkmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
teşekkürler hocam.
Peki ben bu işlemciyi Ryzen 5600X yerine tercih ettim iyi mi yapmışım yoksa kötümü.
hocam tamamen kullanım amacınıza göre değişir. Ben de 5700g sistem kurdum fakat ben uzunca bir süre ekran kartı kullanmayacağım için bunu seçtim.Bu yüzden benim seçme aşaması daha kolay oldu.Eğer ekran kartı kullanacaksanız alternatifleriniz çoğalıyor.Merak etmeyin ryzen 5xxx serisinde çok iyi işler çıkardı zaten genel olarak işlemci arasındaki farklar overclock yaptığınız zaman ortaya çıkar(sıcaklık değerleri,optimizasyonu vs) stok kullanımda aynı serideki ürünler arasında pek fark yok

Öncelikle yorumunuz için teşekküt ederim. Ben 5600X ve GT 1030 alacaktım sonra bu işlemcinin GT 1030'dan daha iyi olduğunu görünce layım dedim zaten bence 5600XDEN daha iyi 2K'da oyun performansında 2 FPS fark var 8Core 16 izlek le beni mutlu etti ve bende sizin gibi 1-2 yıl ekran kartsız kullanacağım sonra 4000 serisi çıkrsa kart alayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı