R7 5800H - RTX 3060 laptopta Windows 11'e geçilmeli mi?

Ryzen 7 5800H işlemci.
RTX 3060 ekran kartı.
16 GB RAM.
512 GB SSD.
HP Omen 15 laptopa sahibim. Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum. Sizce artık geçilir mi? Bu soru çok öznel bir soru mu bilemedim. RAM kullanımı vs de hiç sorun yaşadınız mı? Artık stabil mi W11? Oyunlarda vs drop oluyor mu?

Yapay zekanın bu soruya verdiği cevabı yazıyorum geçilebilir dedi.

Windows 11, özellikle yeni özellikleri ve geliştirmeleriyle birlikte, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan yeni bir işletim sistemidir. Ancak, geçiş yapmanın uygun olup olmadığına karar vermek için bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

R7 5800H ve RTX 3060 gibi güçlü bileşenler, Windows 11 ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, işletim sistemi performansı artırabilir ve yeni özelliklerle kullanım kolaylığı sağlayabilir.

Ancak, Windows 11'e geçerken dikkatli olmanız gereken bazı potansiyel sorunlar da vardır. Örneğin, bazı uygulamalar veya cihaz sürücüleri, yeni işletim sistemiyle uyumlu olmayabilir. Bu nedenle, Windows 11'e geçmeden önce tüm sürücülerinizi ve uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olmanız önemlidir.

Ayrıca, Windows 11, minimum sistem gereksinimlerine sahip bilgisayarlarda çalışmayabilir. Bu nedenle, mevcut donanımınızın minimum sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol etmeniz gerekir.

Sonuç olarak, R7 5800H ve RTX 3060 gibi güçlü bileşenleriniz varsa ve mevcut donanımınız minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsa, Windows 11'e geçiş yapabilirsiniz. Ancak, geçiş yapmadan önce tüm sürücülerinizin ve uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olun.

6800H ile bu değerleri alamıyorum 1080p olduğu halde. FPS 130a kadar düşüyor.

Ben R7 5800H RTX 3060 ile 250'nin altına düşmüyor ama soğutucuyla soğutucusuz 170'lere kadar düşüyor belki sorunuz sıcaklık değerleridir.

Turbo boost açık değildir belki o değerler çok düşük laptop için.
Açık hocam agresif,etkin mod herşeyi denedim.

Ben R7 5800H RTX 3060 ile 250'nin altına düşmüyor ama soğutucuyla soğutucusuz 170'lere kadar düşüyor belki sorunuz sıcaklık değerleridir.
Hocam ekran kartı işlemci kullanım oranlarız neler acaba? İşlemci kaç w enerji çekiyor?

Açık hocam agresif, etkin mod her şeyi denedim.

Hocam ekran kartı işlemci kullanım oranlarız neler acaba? İşlemci kaç W enerji çekiyor?

Ekran kartı Valorant'ta düşük ayarlarda %60 işlemci ise %80 de falan geziyor.
Ekran kartı kaç watt çekiyor bilmiyorum.

Evet eminim yükseğe çekince ayarları ekran kartı %80'i geçiyor bu değerler 2K da.

Yeni konular

Geri
Yukarı