R7 5800X 90 dereceyi geçmiyor

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Manual OC yapmadan 90 dereceyi geçirtemiyorum. Hangi stres testini açarsam açayım 90 dereceyi geçmiyor, bir limit var belli ki ama ben o ayarı bulamadım.

1628103847964.png

Platform Thermal Throttle Limit ayarını 100 yaptım yine 90'ı geçmiyor. PBO Limits'i ''Motherboard'' yaptım yine fayda etmedi. Acaba farklı bir yerde de benim mi haberim yok yoksa stok halde 90 dereceyi geçirtmiyor mu anlamadım.

@ragnarock492 @classy01

Manual OC yapmadan 90 dereceyi geçirtemiyorum. Hangi stres testini açarsam açayım 90 dereceyi geçmiyor, bir limit var belli ki ama ben o ayarı bulamadım.

Eki Görüntüle 1128077

Platform Thermal Throttle Limit ayarını 100 yaptım yine 90'ı geçmiyor. PBO Limits'i "Motherboard" yaptım yine fayda etmedi. Acaba farklı bir yerde de benim mi haberim yok yoksa stok halde 90 dereceyi geçirtmiyor mu anlamadım.

@ragnarock492 @classy01

Gösterge yanlış olabilir mi?

Eki Görüntüle 1128077

Platform Thermal Throttle Limit ayarını 100 yaptım yine 90'ı geçmiyor. PBO Limits'i ''Motherboard'' yaptım yine fayda etmedi. Acaba farklı bir yerde de benim mi haberim yok yoksa stok halde 90 dereceyi geçirtmiyor mu anlamadım.

@ragnarock492 @classy01

PBO limitlerine takılıyordur büyük ihtimal ile. Eğer limitleri artırdığın halde 90 dereceyi geçmiyorsa çok büyük olasılık ile voltaj ve hız düşürerek başarıyordur bunu.

Şimdi 95-100 dereceyi gören R5 3600'lerden bahsedilmiş, bunların çoğunda hava almayan fırın kasalar, stok soğutucu, stok macun, özensiz montaj, kötü silikon gibi etkenler söz konusu, doğal. Algoritmanın sınırları var. 1.4v ile işlemciyi yakacak yüke sokarsanız 1.1v gibi bir değere düşürebilir mesela, ama siz tutup atıyorum soğutucuyu temas etmeyecek şekilde montajlasanız algoritma ne yapsın?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı