Çözüldü R7 5800X sistemde oyun oynarken sesin kesilmesi ve oyunun anlık durması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SalihEmir

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury 2x16 3600mhz cl16
SSD veya HDD modeli
Adata Su630 480GB,Seagate 1TB 7.2K Rpm,Hi-Level M2
Ekran kartı
Asus Tuf RX5700 Evo
Anakart
Asus b450m dragon
İşlemci
ryzen 7 5800x
Merhaba, 2 gün önce sistemime yeni parçalar almıştım. Montajını yaptım Rainbow Six: Siege oynamaya başladım oynarken anlık oyun donuyor takılı kalıyor ve sesler gidiyor bilgisayarın komple böyle 1 saniyeliğine oluyor. FPS'im düşmüyor, sıcaklıklar normal, işlemci 70 dereceyi geçmiyor ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor, ekran kartı VRAM'leri normal sıcaklıklarda. PSU'dan şüpheleniyorum Corsair VS650 var 80artı olarak geçiyor 80+ değerlerine baktığımda %100 yükte %80 verdiğini söylüyor 520watta denk geliyor. Çözemedim sorunu tek Rainbow Six: Siege oyununda oluyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

@William Butcher

Çözüm
Güncelleyebildiğim bütün sürücülerim güncel hocam herhangi bir eksik yok.

Hocam sistem kesintileri donanımsal veya sürücü kaynaklı bu kadar çok CPU tüketebiliyor. İşlemci değişikiği sonrası temiz kurulum öneriyorum.

Güncelleyebildiğim bütün sürücülerim güncel hocam herhangi bir eksik yok.

Çok fazla veriniz veya oyununuz varsa yardımcı olmaya çalışırım fakat Windows Gezgini'ni yeniden başlatarak çözen bile var.😃
Hocam sistem kesintileri donanımsal veya sürücü kaynaklı bu kadar çok CPU tüketebiliyor. İşlemci değişikiği sonrası temiz kurulum öneriyorum.

Çok fazla veriniz veya oyununuz varsa yardımcı olmaya çalışırım fakat Windows Gezgini'ni yeniden başlatarak çözen bile var.😃

Yok hocam explorer.exe yeniden başlattımı çözülecek gibi değil bir arkadaştan PC'sini rica ettim companentleri deneyerek sorunun donanımsal olup olmadığını bulmaya çalışacağım değilse format temiz kurulum vs bakacağım.

@Recep Baltaş hocam bakmadığım konu gezmediğim forum kalmadı arkadaşımdan PC'sini istedim RAM'leri değiştirdim denedim düzelmedi bütün sürücüleri güncelledim düzelmedi OCCT'den RAM testi yapıyorum program yanıt vermiyor diyor Memtest yaptım 4 saat sürdü hiçbir sorun gözükmedi oyun oynarken bir anda ses kesiliyor klavye mouse takılıyor lütfen yardımcı ol bu konuda anlatılan olayın aynısını yaşıyorum ek olarak klavye mouse da donuyor R7 5800X sistemde ses kesilmesi ve takılmalar oluyor

@Recep Baltaş hocam bakmadığım konu gezmediğim forum kalmadı arkadaşımdan PC'sini istedim RAM'leri değiştirdim denedim düzelmedi bütün sürücüleri güncelledim düzelmedi OCCT'den RAM testi yapıyorum program yanıt vermiyor diyor Memtest yaptım 4 saat sürdü hiçbir sorun gözükmedi oyun oynarken bir anda ses kesiliyor klavye mouse takılıyor lütfen yardımcı ol.

Hocam önce dediğim SSD'yi değiştirin.

@Atamyolundayız kardeşim o SSD de sadece oyun var aktif olarak M.2 kullanıyorum oyunda M.2'de kurulu 2019'dan beri SU630 kullanıyorum hiçbir problem yaşamadım.

Bu bana da olmuştu RAM yetmediğinden oluyormuş ama bundan sonra da ekran kartının sürücüsünün çökmesiydi.

RAM'leri değiştirdim frekansını düşürdüm düzelmiyor.

Kardeşim o SSD sadece oyun var aktif olarak M.2 kullanıyorum oyunda M.2'de kurulu 2019'dan beri SU630 kullanıyorum hiçbir problem yaşamadım.

Çıkar dene o SSD önerilmiyor ve sonradan bozuluyor.

Okuması bedava.

Son düzenleme:
Çıkar dene o SSD önerilmiyor ve sonradan bozuluyor.

Okuması bedava.

Canım kardeşim ben bu SSD'yi aldığımda sene 2019 idi bana burada gelip bu SSD iyi bu SSD kötü muhabbeti yapmanın manası yok benim şu anki problemim SSD kaynaklı değil dediğin gibi yapıp SSD'yi çıkarıp denedim problem aynı şekilde tekabül ediyor bana okuması bedava diye yorum atmanın bir faydası yok.

Format attım düzeldi hocam teşekkürler :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı