RTX 4090 sistemde oyun oynarken ve normal kullanımda anlık donma

darthvadersheir

Hectopat
RAM
32 x 4 expo ayarı kapalı
SSD veya HDD modeli
Samsung 990 pro 2tb
Ekran kartı
Asus Rog Strix 4090
Anakart
Asus Rog Crosshair 670e Hero
İşlemci
amd ryzen 9 7950x3d
Merhaba, yeni topladığım bu sistemde oyun oynarken anlık donmalar yaşanıyor. En yüksek ve en düşük sistem isteyen oyunlarda takılmalar yaşanıyor. Sadece oyun oynarken değil aynı zamanda normal kullanımda bile anlık donmalar yaşanıyor. Örneğin YouTube'da gezerken birden donup tekrar devam ediyor. Güç kaynağında kaç watt olduğu yazıyor dikkat ettim. Bu donma anlarında güç düşüşü yaşanıyor. Bir alakası var mı bilmiyorum ama belki işinize yarar. PSU modelim ASUS ROG Thor 1000W.
Yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef Expo'nun öyle bir kötü yanı var, işin diğer kötü tarafı aynı değerleri birebir elle manuel girsen de çalışmayabiliyor.

Sorun devam ediyorsa ekran kartını da test etmek lazım ama elinde başka bir kart yoktur muhtemelen.
elimde 3070ti var ama ekran kartı testlerde iyi performans göstermişti bugüne kadar da bu ses hiç gelmemişti anlamadım

Hocam bobin sesi geliyor, yüksek güç cektiği için hele overdrive da yapmamasi şans olurdu. Takilma sorununda bir gelişme var mi peki?
takılma sorunu gitmiş gibi görünüyor ama zaten 1 gün komple oyun kayıtlarımda vesaire oluyor bir gün olmuyor kafasına göre. Bugün kasayı taşıdım ve taşırken hiçbir şekilde sarsmadım ama bu sesin kaynağı taşımayla ilgili olabilir mi yerinden oynama vesaire?

Takılma sorunu gitmiş gibi görünüyor.
1-2 gün kullanıp emin olursun sorunun 4 modül RAM ile ilgili olduğundan. Eğer gerçekten sorun 4 modül kullanımıysa sen de benim gibi bellek mağduru olmuşsundur.

Coil whine varsa ekran kartında o ayrı bir problem. Genellikle sorun çıkarmıyor ama sesi rahatsız ediyor, aslında değişim yapmaları lazım ama Türkiye'de o işler de sıkıntı bildiğin gibi. O cızırtının kaynağı bir ihtimal güç kaynağı da olabilir, dikkatli dinleyip emin olmak gerek.

1-2 gün kullanıp emin olursun sorunun 4 modül RAM ile ilgili olduğundan. Eğer gerçekten sorun 4 modül kullanımıysa sen de benim gibi bellek mağduru olmuşsundur.

Coil whine varsa ekran kartında o ayrı bir problem. Genellikle sorun çıkarmıyor ama sesi rahatsız ediyor, aslında değişim yapmaları lazım ama Türkiye'de o işler de sıkıntı bildiğin gibi. O cızırtının kaynağı bir ihtimal güç kaynağı da olabilir, dikkatli dinleyip emin olmak gerek.
Denk geldiğim için yazıyorum. Belki biri görürde servisin önemini anlar diye yazayım dedim. Milyonda bir ihtimal yaşadım belki de ama yine de söyleyeyim. Oksid bilişimden RX 6800 XT ekran kartı almıştım. Coil whine'dan dolayı servise gönderdim. Bana RX 7900 XT göndermişlerdi. Böyle bir anı bence sorun hissediyorsanız gönderin. Defalarca değişim yaptım. XFX RX 6800 XT Swift modeliydi önce Merc modeliyle değiştiler sonra sorun devam edince tekrar gönderdim RX 7900 XT gönderdiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı