R7 5800X ve R5 5600X sistemler nasıldır?

Merhaba sayın Technopat üyeleri, yakında kendime yeni bir bilgisayar alacağım nasip olursa. 2 tane sistem topladım, ekran görüntülerini altta paylaştım. Parçalarda, herhangi bir şeyde uyumsuzluk var mı hiçbir fikrim yok. Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Büyük ihtimal biraz zorlarsak R7 5800X işlemcili olanı satın alacağız ama R5 5600X olanı da satın alabiliriz. Kesin ihtimal veremem. Bu topladığım 2 sistemde parça uyumsuzluğu vesaire var mı?

2K monitörde oyunlar oynamayı planlıyorum ama alamazsak 1080p monitörde de oynatır mı? O konu hakkında da bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Fiyatlarına bakmazsanız çok sevinirim. Sadece uyumsuzluk vesaire var mı onları söylerseniz çok sevinirim. Şimdiden yardımcı olacak sayın Technopat üyelerine teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum. :)

Eki Görüntüle 1439883Eki Görüntüle 1439884

Bu arada normalde başlığın "2 tane sistem topladım uyumsuzluk var mı?" olması gerekiyordu bilginize.
5800X'i soğutmak için 240MM sıvı soğutucu yetersiz kalabilir. 5600X RX6800'e 1080p'de rekabetçi oyunlarda darboğaz yapar.

Hangi şehirde oturuyorsunuz? Başka mağazalar da açıldı yeni ve güvenilir.

Antalya da yaşıyorum.

5800X'i soğutmak için 240mm sıvı soğutucu yetersiz kalabilir. 5600X RX6800'e 1080P'de rekabetçi oyunlarda darboğaz yapar.

Almayı planlıyordum fakat ekran kartı 14.199 TL'den 30.879 TL'ye yükseldi maalesef planım suya düştü ama XFX markalı olanlar çok uygun fiyatlı tek sorunum markaya ve satıcı sitelerine güvenmemem.

Almayı planlıyordum fakat ekran kartı 14.199 TL'den 30.879 TL'ye yükseldi maalesef planım suya düştü ama XFX markalı olanlar çok uygun fiyatlı tek sorunum markaya ve satıcı sitelerine güvenmemem.
Acele etme, tek seferde toplamak zorunda değilsin. Ne istediğini, hangi güçte istediğini not al ve sana yakın markaların sürekli indirimlerini kovalayarak tek tek satın al.

Acele etme, tek seferde toplamak zorunda değilsin. Ne istediğini, hangi güçte istediğini not al ve sana yakın markaların sürekli indirimlerini kovalayarak tek tek satın al.

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için daha birkaç gün önce 14.199 TL'ye satılan ekran kartının şimdi 30.879 TL'ye satılması beni gerçekten çok ama çok şaşırtıyor sizce XFX RX 6900 XT bir sistem toplasam mı yani markayı bilmiyorum ama araştırmalarım sonucu çok beğenilen bir markaymış fiyatları da bu kadar uygunken toplayabilirim belki siz bu XFX markasını nasıl buluyorsunuz?

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için daha birkaç gün önce 14.199 TL'ye satılan ekran kartının şimdi 30.879 TL'ye satılması beni gerçekten çok ama çok şaşırtıyor sizce XFX RX 6900 XT bir sistem toplasam mı yani markayı bilmiyorum ama araştırmalarım sonucu çok beğenilen bir markaymış fiyatları da bu kadar uygunken toplayabilirim belki siz bu XFX markasını nasıl buluyorsunuz?
XFX iyidir hocam. Geçen günlerde arkadaşıma XFX 6600XT aldırttım sorunsuz kullanıyor. Forumda da kullanan çok kişi var. %90'ı memnundur. Ayrıca 6900XT 3090 rakibi bir kart olduğu için oyun performansı çok yüksek olacaktır.

XFX iyidir hocam. Geçen günlerde arkadaşıma XFX 6600XT aldırttım sorunsuz kullanıyor. Forumda da kullanan çok kişi var. %90'ı memnundur. Ayrıca 6900XT 3090 rakibi bir kart olduğu için oyun performansı çok yüksek olacaktır.

Eğer sistem toplamaktan anlıyorsanız bana RX 6900 XT ve herhangi bir Ryzen işlemcili 40 bin TL geçmeyecek güzel bir sistem toplayabilir misiniz rica etsem örnek siteler Hepsiburada Trendyol Amazon gibi siteleri tercih ederseniz toplarken sevinirim çünkü internette en güvendiğim 3 site bunlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eğer sistem toplamaktan anlıyorsanız bana RX 6900 XT ve herhangi bir Ryzen işlemcili 40 bin TL geçmeyecek güzel bir sistem toplayabilir misiniz rica etsem örnek siteler Hepsiburada Trendyol Amazon gibi siteleri tercih ederseniz toplarken sevinirim çünkü internette en güvendiğim 3 site bunlar yardımcı olursanız çok sevinirim.
@Emma Stone veya @messinicocugu benim toplayacağımdan daha performanslı sistemler toplayacaktır eminim ki. Müsait olduklarında dönüş yapacaklardır.

Hepsiburada Trendyol Amazon gibi siteleri tercih ederseniz toplarken sevinirim çünkü internette en güvendiğim 3 site bunlar yardımcı olursanız çok sevinirim.
Satıcı Hepsiburada ve Amazon olmadığı sürece bu sitelere de pek güvenme. Onlar sadece aracı. Yoksa Hepsiburada, Trendyol, Amazon vb. sitelerde satış yapıp kendi sitelerinde daha ucuza satan firmalar var. Aşağıya atacağım her site güvenilir, kuşkun olmasın. Güvenilir olmayan site atmam.
Bunların hepsi 35K tutuyor. 5800X3D ve 6900 XT'nin ne kadar güçlü olduğunu bir önceki sayfada bulunan mesajımda kaynaklarla beraber attım.
2 Adet;
Şimdi gelelim sitelerin güvenilirliğine. Öncelikle MediaMarkt'ı biliyorsundur zaten. Anlatmayacağım. PCKolik ile başlayalım. Şu konu yeterli olur diye düşünüyorum.
GencerGaming ise Onurlu Şirketler Grubuna ait bir firma. Güvenebilirsin.
İncehesap ve Sinerjiyi anlatmama gerek yok sanırım. Epeyden beri bilinen ve bu forumda adı anılan firmalardan. Güven faktörü konusunda şüphen olmasın kısaca.

Son düzenleme:
2X:
34400TL tutuyor bu sistem.

Satıcı Hepsiburada ve Amazon olmadığı sürece bu sitelere de pek güvenme. Onlar sadece aracı. Yoksa Hepsiburada, Trendyol, Amazon vb. sitelerde satış yapıp kendi sitelerinde daha ucuza satan firmalar var. Aşağıya atacağım her site güvenilir, kuşkun olmasın. Güvenilir olmayan site atmam.
Bunların hepsi 35k tutuyor. 5800x3D ve 6900 XT'nin ne kadar güçlü olduğunu bir önceki sayfada bulunan mesajımda kaynaklarla beraber attım.
2 adet;
Şimdi gelelim sitelerin güvenilirliğine. Öncelikle MediaMarkt'ı biliyorsundur zaten. Anlatmayacağım. Pckolik ile başlayalım. Şu konu yeterli olur diye düşünüyorum.
Gencergaming ise onurlu şirketler grubuna ait bir firma. Güvenebilirsin.
İncehesap ve Sinerji'yi anlatmama gerek yok sanırım. Epeyden beri bilinen ve bu forumda adı anılan firmalardan. Güven faktörü konusunda şüphen olmasın kısaca.

@Emma Stone ve @messinicocugu yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim umarım bir sorun yaşamam sadece toplamak sorun olacak @Emma Stone isimli sayın Technopat üyesinin önerdiği sistemi toplayacağım merak ettiğim 1080p darboğaz yapar mı aslında 2K bir monitör almayı düşünüyorum ama alamazsam 1080p alacağım 1080p ve 2K monitör önerileriniz varsa önerirseniz çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı