R7 5800x3D undervolt nasıl yapılır?

Siya

Kilopat
  • CPU: Ryzen 7 5800x3D.
  • GPU: Red Devil 6900 XT.
  • Mobo: B450 MSI Tomahawk Max.
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 32 GB 3600 MHz.
  • SSD: Samsung 860 EVO 500 GB + Kioxia Exceria G2 1 TB
  • HDD: Seagate 1 TB
  • PSU: MSI MAG A750GL 750W
Modern Warfare III'te yarım saat sonrasında şu değerleri elde ettim. Sanırım bu işlemci için normal dereceler ama yine de undervolt yapmak istiyorum. Açıklayıcı bir rehber bırakırsanız sevinirim.

1699992281863.png

1699992295187.png

UV yapmana gerek yok. MSI bu işlemci için anakartına özel bir teknoloji ekledi; kombo strike.

Asla CBP kapatmak gibi bir hataya düşmemelisin, elbette bu işlemci güçlü ama oldukça performans kısacaktır.

Sıcaklıkları 10-15 düşürmesi bir yana performansta artış bile oluyor.

Örnek bir video, rehber var mı bunun için? Undervolt daha çok ısısını düşürmez mi?
Undervolt falan mavi ekran hatalarına sebep olabilir hocam. Core Boost Performans açık olduğu zaman, işlemci en ufak yük altına girdiğinde voltajı 1.4 lere kadar çıkıyor ve ani ısı yükselmelerine ve düşmelerine sebep oluyor. Ben 3700X kullanıyorum. RDR2'de denedim hem açık hem kapalı halini. FPS ve performans konusunda hiçbir değişiklik olmadı. Kapalıyken işlemci daha serin ve stabil çalışıyor. Tabii karar sizin.

Ya bu özellik tamamen çıkmış aklımdan. Harika bir özellik valla eğer yazdığı gibi çalışıyorsa. Deneyeceğim birazdan sağolun. Peki üzerine de undervolt yaparsak nasıl olur? @Elio Talvinen

Kıvamında bir undervolt da mavi ekran hatalarına sebep olur mu ki? Zaten undervolt yaptıktan sonra kararlılık testleri yapıyorlar, o testten geçerse undervolt sorun yaratmıyor diye biliyorum. @241046

Ya bu özellik tamamen çıkmış aklımdan. Harika bir özellik valla eğer yazdığı gibi çalışıyorsa. Deneyeceğim birazdan sağolun. @Elio Talvinen

Kıvamında bir undervolt da mavi ekran hatalarına sebep olur mu ki? Zaten undervolt yaptıktan sonra kararlılık testleri yapıyorlar, o testten geçerse undervolt sorun yaratmıyor diye biliyorum. @241046
Kombo strike 3’ü seç. UV, Curve Optimizer falan hiç gerek yok. Özellikle CBP kapatmak falan aşırı gereksiz bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı