R7 5800x3D Curve Optimizer nasıl yapılır?

Leonardooo

Hectopat
5800x3D işlemcim ve LS520 sıvı soğutucum var fakat sıcaklıklar çok yüksek. Curve Optimizer diye bir şey öğrendim. BIOS'tan yapmaya çalıştım fakat öyle bir seçenek yok.

Ryzen Master'dan yapmaya çalıştım orada da öyle bir seçenek yok.

Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum o biraz ustalık isteyen bir iş yerinde olsam onun yerine program yükler bu işi ona yaptırırdım, yanılmıyorsam ismi CRT idi işlemciyi 1-2 saat test ederek senin işlemcine özel güç modları oluşturuyor.

5800x3D işlemcim ve LS520 sıvı soğutucum var fakat sıcaklıklar çok yüksek. Curve Optimizer diye bir şey öğrendim. BIOS'tan yapmaya çalıştım fakat öyle bir seçenek yok.

Nasıl yapabilirim?
Tutorial Ben bu videodan yaptım zamanında. Daha sonra anakartımı değiştirdiğimde biostan yapma seçeneği olduğundan uygulama ile uğraşmadım. Program hiç sorun çıkartmadı. Tutorial da çok başarılı. Ben fazla abartmak istemedim stabil olsun diye -20 ayarında çalıştırdım.

Sıcaklık çok fark ediyor ve performans kaybı hissedilmiyor. Kesinlikle yapın.

Nasıl yapabilirim?

5800x3D işlemcisinde overclock özelliği yok. Curve Optimizer bir overclock özelliğidir. Her ne kadar voltaj düşürerek yapılan işlem olsa da overclock olarak geçiyor. Piyasadan bir ürün alırken hop diye hoplamayın önce alacağınız ürünü araştırıp alın. Voltaj düşürmek için başka bir yöntem olarak BIOS üzerinden CPU voltajını azar azar düşürüp test edebilirsiniz eğer CPU voltaj kilidi yok ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı