R7 6800H laptopta Windows 11 açılışta ekran gelmiyor

ravenx

Femtopat
Ekran kartı
3070ti
İşlemci
ryzen 7 6800h
1 hafta önce ASUS ROG STRIX'in Ryzen 7 6800H işlemcili 3070 Ti'lı modelini aldım. Resmi siteden indirdiğim Windows 11'i kurdum. Orijinal ürün anahtarı ile etkinleştirdim. Windows 11 ilk etapta sürücüleri yükledi zaten sonradan ekran kartı sürücüsünü NVIDIA aracılığı ile en güncele getirdim ve bunların hepsini 3 4 saatte tamamladım. Oyunlarımı yükledim oynadım hatta canavar gibi çalışıyor bir problem yok FPS değerleri olması gerekende performansı yerinde bu kısımlar harika. Lakin PC'yi kapattım ve ertesi gün açınca PC'nin çalıştığını ama ekranın gelmediğini gördüm. Kapatıp açtım açıldı. Sonraki günlerde aynı şey tekrar etti kısaca bilgisayar ilk açılışta sürekli olarak ekran gelmeden başlıyor ama kapatıp açınca açılıyor bazen 3. 4. kez de açılıyor. Başlangıç onarma denedim onarılamadı hatası verdi. Sorunu bulamıyorum neden kaynaklanabilir ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

BİOS sürümünüzü güncelleyin ve BİOS ayarlarını default'a çekin, DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp sadece Nvidia'nın sitesinden güncelleyin, aynı laptop bende de var fakat böyle bir sorunla karşılaşmadım.

BİOS sürümünüzü güncelleyin ve BİOS ayarlarını default'a çekin, DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp sadece Nvidia'nın sitesinden güncelleyin, aynı laptop bende de var fakat böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Hocam dediklerini yaptım değişen bişey olmadı son çare bugün usb ile bios üzerinden format atacağım. format sonrası driverları win 11 otomatik kuruyor durdurup hepsini kendim mi kursam daha iyi olur bilemedim.

ASUS'un yazılımı ve ekran kartı sürücüsü hariç diğer sürücüleri Update ile güncelleyin.

Hocam ilgin için teşekkür ederim. Tam olarak dediğin gibi yaptım format sonrası ekran kartı ve ASUS yazılımını manuel güncelledim. Değişen bir şey olmadı moraller yerlerde tabii doğal olarak. Lakin bir şey keşfettim monitörü kapatıp tekrar kaldırınca siyah ekran geliyor sadece ilk açılışta da değilmiş onu fark ettim. Kilit ekranındayken oldu tamamen tesadüf eseri denk geldi. Yarın ilk iş teknik servisle görüşeceğim. Bilgisayar daha 8 9 günlük bilgisayar canım çok sıkıldı ama teknik servise kargolamak zorunda kaldım anladığım kadarıyla. İade etsem ürünün fiyatı arttı zarar yazacak o yüzden servis yolu ile çözmeyi düşünüyorum. Hala emin değilim yazılımsal mı donanımsal mı?

Hocam ilgin için teşekkür ederim. Tam olarak dediğin gibi yaptım format sonrası ekran kartı ve ASUS yazılımını manuel güncelledim. Değişen bir şey olmadı moraller yerlerde tabii doğal olarak. Lakin bir şey keşfettim monitörü kapatıp tekrar kaldırınca siyah ekran geliyor sadece ilk açılışta da değilmiş onu fark ettim. Kilit ekranındayken oldu tamamen tesadüf eseri denk geldi. Yarın ilk iş teknik servisle görüşeceğim. Bilgisayar daha 8 9 günlük bilgisayar canım çok sıkıldı ama teknik servise kargolamak zorunda kaldım anladığım kadarıyla. İade etsem ürünün fiyatı arttı zarar yazacak o yüzden servis yolu ile çözmeyi düşünüyorum. Hala emin değilim yazılımsal mı donanımsal mı?
WHQL olan ekran kartı sürücüsünü kurun hocam eğer onu kurmuyorsanız. En güncel sürücüler bazen hatalı olabiliyor, uyumlu olmayabiliyor. Ben de yaşadım bunu kendi ekran kartımda.

WHQL olan ekran kartı sürücüsünü kurun hocam eğer onu kurmuyorsanız. En güncel sürücüler bazen hatalı olabiliyor, uyumlu olmayabiliyor. Ben de yaşadım bunu kendi ekran kartımda.

Hocam bir umut ışığı oldu ama en son whql sürümü 526.86'ymış. Bende bu sürüme güncellemişim. Aynı sürüm numarasının whql'si mi oluyor yoksa o sürüm tamamen whql mi

Birde sizin ekran kartınız nedir ? Tam olarak sizin sorununuz nasıldı anlamak açısından soruyorum

Hocam bir umut ışığı oldu ama en son whql sürümü 526.86'ymış. Bende bu sürüme güncellemişim. Aynı sürüm numarasının whql'si mi oluyor yoksa o sürüm tamamen whql mi

Birde sizin ekran kartınız nedir ? Tam olarak sizin sorununuz nasıldı anlamak açısından soruyorum

Hocam burdan diğer sürümleri indirip deneyin 2-3 farklı sürüm. Etki edebilir o zaman. Ben de baktım zaten son sürüm WHQL imiş. Game Ready olanlardan indirin, Studio değil bilginize.

RTX 3070 Ti. Bende son sürüme yükseltince ekran çözünürlüğüm 640x480'e sabitleniyordu. Hiçbir şekilde de değişemiyordum. Mecbur eski sürüm bir WHQL sürücüsüne geri dönüyordum.

Geri
Yukarı