Çözüldü R7 7700X - Arctic Liquid Freezer II 280 işlemci 95 derecelere kadar çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

freddie_mercury

Hectopat
İşlemcim çok fazla ısınıyor stres testi yaptığım zaman %100'de 95 derecelere çıkıyor sıvı soğutucuyu doğru taktığımı düşünüyorum bu normal mi? Soğutucudan sadece 1 adet kablo çıktı CPU_FAN kısmına taktım. Ayrıca kasanın üst kısmına sığmadığı için radyatörü öne takmak zorunda kaldım. Boştayken 40-50 arası gidip geliyor. Oyunlarda Max %35 %40 kullanıyor o yüzden sıcaklık 60 en fazla 70 oluyor.

İşlemci:AMD Ryzen 7 7700X
Soğutucu:Arctic LIQUID FREEZER II 280

1.PNG

2.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Sadece oyun için aldım o yüzden sorun yok ama oyuna ilk girdiğim zaman menü veya ayarlar otomatik yapılırken sadece 70 derecelere çıkıyor onun dışında sorun yok dediğim gibi ama 95 derece fazla gözüktü yük altında ileride bir sorun yaratır mı boşta bile 40-51 derece arası?
Sıcaklık sorunları ve anlık sıcaklık zıplamaları Ryzen 3000 serisinden beri var, sıkıntı olmaz hocam. Boştaki sıcaklığı çok önemli değil. Dediğim gibi Eco mode açabilirsiniz BIOS'tan. Performanstan pek kayıp olmadan sıcaklık azalıyor.
Aynı soğutucunun 360mm olanını 7600X ile kullanıyorum, stres testinde 87 derece oluyor. 7700X'in 95 dereceye çıkması normal. Eco mode açabilirsin.
Sıvı soğutmalarda CPU_Pump'a falan takılmıyor muydu, yanlış biliyorsam biri söylesin.
Arctic sıvı soğutucularda tek kablo var direk CPU fan kısmına takılıyor.

Aynı soğutucunun 360mm olanını 7600X ile kullanıyorum, stres testinde 87 derece oluyor. 7700X'in 95 dereceye çıkması normal. Eco mode açabilirsin.

Arctic sıvı soğutucularda tek kablo var direk CPU fan kısmına takılıyor.

Sadece oyun için aldım o yüzden sorun yok ama oyuna ilk girdiğim zaman menü veya ayarlar otomatik yapılırken sadece 70 derecelere çıkıyor onun dışında sorun yok dediğim gibi ama 95 derece fazla gözüktü yük altında ileride bir sorun yaratır mı boşta bile 40-51 derece arası?

Sıcaklık sorunları ve anlık sıcaklık zıplamaları Ryzen 3000 serisinden beri var, sıkıntı olmaz hocam. Boştaki sıcaklığı çok önemli değil. Dediğim gibi Eco mode açabilirsiniz BIOS'tan. Performanstan pek kayıp olmadan sıcaklık azalıyor.

Çözüm
Sıcaklık sorunları ve anlık sıcaklık zıplamaları Ryzen 3000 serisinden beri var, sıkıntı olmaz hocam. Boştaki sıcaklığı çok önemli değil. Dediğim gibi eco mode açabilirsiniz BIOS'tan. Performanstan pek kayıp olmadan sıcaklık azalıyor.

Çok teşekkür ederim yardımınız için eco mod açıp 65W yaptım 61 üstüne çıkmıyor %100 yük altında.

Ekran Alıntısı.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı