R9 290x vs Gtx 970

Dizzy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2.5 hafta sonra İnşallah sistem toplayacağım.

Gtx 970'in daha az güç tüketimi vb. olduğunu biliyorum fakat çok sorunu var. Sizce almaya değer mi? Performans olarak 3-4 FPS R9 290x üstünmüş. Siz ne yapardınız?
MSİ Gtx 970 mı? Sapphire R9 290x mi?

GTX 970 alırdım. CW sorunu kasanın kapalıyken rahatsız etmiyorsa, sıkıntı olmaz. Geliyorsa ses, değiştirme olanağınız var. VRAM sorununa gelirsek de, 1080P'de bu VRAM'i kullanan oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.

Daha fazla performans, daha az güç tüketimi ve daha güncel olmasını da unutmayalım.

Mart ayı içerisinde büyük bir ihtimal AMD R9 300 serisi çıkıcak yerinde olsam onu beklerdim.
Saten sistemi İnşallah martta alacağım.

GTX 970 alırdım. CW sorunu kasanın kapalıyken rahatsız etmiyorsa, sıkıntı olmaz. Geliyorsa ses, değiştirme olanağınız var. VRAM sorununa gelirsek de, 1080P'de bu VRAM'i kullanan oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.

Daha fazla performans, daha az güç tüketimi ve daha güncel olmasını da unutmayalım.
Sadece o değil, optimizasyon sorunlu oyunlarda problemliymiş. DayZ çok oynamayacağım. Sorun çıkarır mı?

Oyunları 60 FPS'de oynasam CW olur mu?

300 serisi geldi gelecek beklemeni öneririm.
Bana bir tarih verir misiniz? Bazıları martta çıkacak, bazıları yazın çıkacak diyiyor.

Amacın saf performans almak ise ve sıcaklık, ses, günceli yakalama gibi konular senin için bir şey ifade etmiyorsa, ben aldığım FPS'e bakarım diyorsan R9 290X almalısın. Ancak ufak da olsa çizim işleriyle uğraşıyorsan, az önce saydıklarım senin için önemliyse GTX 970 alman daha doğru bir seçim olur.

Amacın saf performans almak ise ve sıcaklık, ses, günceli yakalama gibi konular senin için bir şey ifade etmiyorsa, ben aldığım FPS'e bakarım diyorsan R9 290X almalısın. Ancak ufak da olsa çizim işleriyle uğraşıyorsan, az önce saydıklarım senin için önemliyse GTX 970 alman daha doğru bir seçim olur.
Ben Gtx 970 almak istiyorum fakat bu kadar soruna değer mi?

Oyunlara Dx12 desteği gelince kim önde olur?

Kendim bu ikilemde kalsam R9 290X alırdım. Ancak kaliteli ve ne az 650W bir PSU'mun, iyi hava sirkilasyonuna sahip bir kasamın olduğundan emin olursam. Çünkü oyun oynarken ses veya ısınmayı unutuyorum, ne kadar performans verdiğine bakıyorum.

DX 12 desteği gelince GTX 970 R9 290X'e yetişecek. Bu da senin içim bir seçim olabilir. Ayrıca son olarak şunu ekleyeyim, GTX 970'i R9 290X'den daha uzun süre kullanırsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı