R9 295X2 Radyatör borusu çıkar mı?

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, işlemci soğutucum devasa büyük olduğundan dolayı kasamın Full ATX olmasına rağmen arka egzoz fan yatağı ile soğutucu arasındaki mesafe R9 295X2'nin radyatörü için yeterli gelmedi. Ben de fanı radyatörden ayırıp fanı kasanın içine radyatörü ise kasanın dışına takma kararı aldım. Sonuçta aynı mantığa denk geliyor. Sadece ikisi arasında delikli ince bir çelik plâka yer alıyor olacak. Bu benim ilk su soğutma tecrübem olduğundan dolayı da bir noktada takıldım. Yardıma ihtiyacım var.

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere su boruları radyatöre bağlı. Bunu nasıl çıkaracağımı bilemedim. Çıkıyor mu onu da bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir de bu boruları ayırıp tekrar taktık diyelim, ekran kartının garantisi bozulmaz değil mi? Şimdiden teşekkürler. @Recep Baltaş

iPhoneUpload.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O boruları çıkartırsan geri takamazsın. Hem garanti gider, hemde güzelim soğutma ziyan olur. Kasanın içini daha kapsamlı bir şekilde fotoğraflayıp atar mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Soldierdem
Kasam Corsair Obsidian 750D.

@Silinen üye
Öne takabilmek için kasa ile gelen 14 cm'lik Corsair AirFlow fanı sökmem gerekiyor diye hatırlıyorum. Şu an kasanın yanında değilim. Ama 14'lük fanın kenarı 12'liklerin deliklerini kapatıyordu. Vidanın deliğin diğer tarafına geçmesine gerek var mıdır?
1-Üste mi taksam sağlıklı olur?
2-Öne mi ?
3-Yoksa fanı kasanın dışına alıp rafyatör içerde kalacak şekilde arka tarafa mı taksam daha verimli olur?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı