R9 3900X sistem elektrik kesintilerine karşı nasıl korunur?

Atikkerim

Hectopat
Kıbrıs'ta kalıyorum belki duyanınız olmuştur her gün mecazi olarak demiyorum gerçekten her gün bazen 1 bazen 2 kere elektrik kesiliyor. Ve işim bilgisayardan olduğundan kesileceği vakti tahmin edemiyorum direkt ansızın kapanıyor. Zararları nelerdir? Sistemim güncel ama yine de korkuyorum. Nasıl koruyabilirim kesintilere karşı burada parça fiyatları çok pahalı ve bir sabah fişi açtığımda kömür gibi olmuş X570 istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kıbrıs'ta kalıyorum belki duyanınız olmuştur her gün mecazi olarak demiyorum gerçekten her gün bazen 1 bazen 2 kere elektrik kesiliyor. Ve işim bilgisayardan olduğundan kesileceği vakti tahmin edemiyorum direkt ansızın kapanıyor. Zararları nelerdir? Sistemim güncel ama yine de korkuyorum. Nasıl koruyabilirim kesintilere karşı burada parça fiyatları çok pahalı ve bir sabah fişi açtığımda kömür gibi olmuş X570 istemiyorum.

En basit çözümü bir UPS almaktır.
Online olanı tercih edebilirsiniz.

Elektrik kesintisinde bilgisayarda HDD yok ise sorun olmaz ama geri geldiğinde ya da normal kullanımda voltaj dalgalanması oluyorsa bu sorun olur.

UPS bu iki sorun içinde çözüm olur.

Fişten direk çekiyorum elektrik gidince fiyat performans ups önerebilir misiniz ? 700w psu'm var
Fişten direk çekiyorum elektrik gidince fiyat performans ups önerebilir misiniz ? 700w psu'm var
Yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü parça fiyatları Türkiye'den bile pahalı R9 3900x ve fury 32gb sadece 2'si 15k burada düzgün sistemi olanlara hayretle bakıyorlar oyun oynamak isteyen konsol tercih ediyor.

Geri
Yukarı