R9 5900X sistemde WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

123Deniz123

Centipat
Daha fazla  
RAM
g.skill 2x32 ram 3600mhz
SSD veya HDD modeli
firecuda 520 2tb
Ekran kartı
rtx 4080 msi
Anakart
asus rog strix b550 f gaming
İşlemci
ryzen 9 5900x
Sürekli PC kendini resetliyor. sıcaklık değerleri normal ve parçaların hepsi servise gitti geldi çoğu sorunsuz olarak geri döndü. 4 aydır uğraşıyorum bir çözüm yolu bulamadım ve donanımsal olarak her yolu denememe rağmen bu hatalar bitmiyor.

Kernel Power 41 63 hatası alıyorum.

Minidump dosyaları da burada yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

072123-7156-01.dmp link sıkıntıysa başka şekilde de atabilirim buradan minidump dosyasını nasıl paylaşacağımı bilmediğim için link bıraktım.

PC özellikleri.

Ryzen 9 5900X servise gitmedi.

RTX 4080 MSI 0 ile değişti.

ASUS ROG STRIX B550 F Gaming 0 ile değişti.

G.Skill 2x32 RAM 3600MHz sorunsuz olarak geri geldi.

Liquid Arctic Freezer II 360mm servise gitmedi.

FireCuda 520 2tbfirecuda 520 2TB M.2 SSD 0 ile değişti.

PSU color Master 1250WATT PCI 4.0 sorunsuz olarak döndü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz tarif etmeye çalışayım hocam o zaman normal bir şekilde test etmek için oyunu açıyorum bilgisayar ekran kartı coil whine yapmaya başlıyor ardından 5-10 dakika sonra mavi ekran veriyor çat kapanıyor sonra mavi ekran gittiği an tekrar açıyor kendini ama şey gibi değil biraz düşündüm reset butonuna basar gibi değil sanırsam

Evet hocam en fazla 77 gördü 50-60 derecelerde seyretti yük altında yük altında değilken 40 derecelerde

Hocam, RAM XMP açık mı? Açıksa işlemcinin desteklediği kadar MHz ayarı yapıp dener misin? OC olarak en tepe değer değil de işlemci desteklediği kadar. Mesela bende Ryzen 5 5600 var ve G.Skill 2×8 3600 CL 18 RAM'i XMP ile 3600'e aldığımda çökmeler oluyordu dedigin gibi. 3200'e aldığım zaman düzeldi ama ben yine de servise gönderdim. Sen de bir dene istersen.

Akşam üzeri minidump dosyasına bakım bilgi vermeye çalışacağım.
Teşekkür ederim hocam

Hocam, RAM XMP açık mı? Açıksa işlemcinin desteklediği kadar MHz ayarı yapıp dener misin? OC olarak en tepe değer değil de işlemci desteklediği kadar. Mesela bende Ryzen 5 5600 var ve G.Skill 2×8 3600 CL 18 RAM'i XMP ile 3600'e aldığımda çökmeler oluyordu dedigin gibi. 3200'e aldığım zaman düzeldi ama ben yine de servise gönderdim. Sen de bir dene istersen.
Bunlarıda denedim hocam daha önceden hatta sık sık denedim ama 2666mhz de bile kapanıyordu servisten geldi onlarda bir sorun olmadığını söyledi ya şey düşünüyorum acaba evin elektiriğinde bir sıkıntı olabilir mi diye

Akşam üzeri minidump dosyasına bakıp bilgi vermeye çalışacağım.
Merhabalar hocam bakabildiniz mi? bir de hocam discord üzerinden bakabilir miyiz beraber pcye sizin içinde uygunsa

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı