R9 Fury X vs GTX 980 Ti

Aslında ürünlerin arasında yurtdışında fiyat farkı yok veya çok az var. Türkiye'de Nvdia kartlar nedense daha pahalıya satılıyor. 4K'da Fury X önde onun dışında 980ti daha güçlü. Eğer Fury X gibi su soğutma olsun isterseniz Evga hybird 980ti modeline bakın.

Normalde dışarıdan alsan 980 ti diyebilirdik fakat hbm teknolojisi ve sıvı soğutmalı bir kart fury x. Fiyatı 2400-2500 arası 980 ti ler ise 2900-3000 den başlıyor. Hem pascal mimari de hbm teknolojisine geçecek 980 ti tabi ki de bir tık daha iyi bir kart fakat fury x zaten çok üst bir kart yani o 70 fps alıyor 980 ti 78-79 gibi mesela o da her oyunda değil. Ek 7-8 fps için belki 300-400 verirsin de hem nvidianın yeni mimarisi hbm ye geçecek hem de sıvı soğutmalı daha uygun bence fury x al.

2 sene sonra belkide 1080P monitörlerin esamesi okunmayacak. Şayet ilerde 4k çözünürlüklü monitör alacaksan Furyx alman daha iyi olacaktır. Ama ben yerinde olsam yeni kartlar çıkmasına yakınken bekler çıkan kartları görür öyle karar verirdim. Zaten öyle yapıyorum.

Hocam 600 lira farkı vermeyi göze aldıysanız, almayın yeni mimariyi bekleyin. :) Yok almam lazım diyorsanız, Fury X mantıklı seçim olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı