Radeon 530 Zula Anlık Takılma Problemi

Married Man

Decapat
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi saçma bir sorun yaşıyorum. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdi konumuza dönelim.

Laptopumun Özellikleri:
  • i5 8250u işlemci
  • 8 GB RAM
  • Radeon 530 2 GB Ekran Kartı
  • 1 TB HDD
Zula'da ani kasma ve takilmalar, bir de ölünce ve biri bölüme katılınca takılmalar yaşıyorum. Oyunu ilk yüklediğimde bile orta seviyelerde oynayabileceğimi söylese de hiç böyle sorunlar yaşamadan sıfır sıkıntısız oynayayim diye en düşük seviyeye aldım, ona rağmen hala aynı. Bir anda biri vurunca veya biri oyuna dahil olunca ani takılmalar oluyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada ekran kartı Intel devrededir dedim ama internetten araştırıp harici ekran kartını devreye sokmam için neler yapmam gerektiğini hepsini yaptım ama hala sonuç aynı. Önerilen sistem gereksinimlerini araştırdığım kadarıyla bu özelliklerin yarısı kadar bile değil ama neden bu sorunları yaşıyorum bilmiyorum. Bir de açılırken çok bekletiyor, herkeste mi böyle yoksa bu da mı benim bir sorunum? Son olarak internet hızım 24 Mbps, ping 20'den yukarı çok nadir çıkıyor oyun oynarken. Umarım detaylı olarak anlatabilmişimdir, yardım eden etmeyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Windows arkaplanda güncelleştirme yüklüyor, Defender tarama yapıyor olabilir. HD Tune Pro indirin. Quick scan tikini işaretleme'den test yapın. Healt ve yazma okuma bölümünün fotoğrafını paylaşın.

Sorun HDD kaynaklı. Muhtemelen 5400 RPM bir HDD kullanıyorsunuz. İşletim sistemi de bu diske yüklü olduğu için yetmeyebiliyor.

Öncelikle oyuna bir defa girdikten sonra çıkıp oturumu kapatın ve tekrardan giriş yapın. Ardından oyuna tekrar girin. Bu yaptığınız ile diskin önbelleğe alınan dosyalarından kullanılacak ve tekrar tekrar dosya okunmayacak.

Sıcaklık değerleri nasıl?
Açıkçası ona hiç bakmadım
Oyunu harici ekran kartı ile çalışacak şekilde ayarlayın.
Ayarladım ama hiçbir fark olmadı malesef
Sadece bu oyunda mi sorun oluyor ?
Başka oyun denemedim
Windows arkaplanda güncelleştirme yüklüyor, Defender tarama yapıyor olabilir. HD Tune Pro indirin. Quick scan tikini işaretleme'den test yapın. Healt ve yazma okuma bölümünün fotoğrafını paylaşın.
Akşam eve geçtiğimde paylaşırım
Sorun HDD kaynaklı. Muhtemelen 5400 RPM bir HDD kullanıyorsunuz. İşletim sistemi de bu diske yüklü olduğu için yetmeyebiliyor.

Öncelikle oyuna bir defa girdikten sonra çıkıp oturumu kapatın ve tekrardan giriş yapın. Ardından oyuna tekrar girin. Bu yaptığınız ile diskin önbelleğe alınan dosyalarından kullanılacak ve tekrar tekrar dosya okunmayacak.
Peki bunu yaptığımda bu sorunu bana yaşatmicak mı hocam birde ssd harddisk alsam çözer mi bu sorunumu veya kökten çözüm sadece ssd harddisk mi almaktır ?
Sonuç olarak dahada kötü yaptı desem yeridir harfine kadar uyguladım ama hala durum aynı bu arada '' Gökhan Ayışığı '' Moderatörümüz doğru söylüyor galiba çünkü bilgisayarı ilk bi 2 3 dk saçma bir kasma söz konusu oluyor sonra nereye hangi uygulamaya giriyorsam 2.kez girdiğimde kusursuz bir açılma sergiliyor yalnız oyunda dediğinizi yemiyor ne yazık ki :) çünkü oyunda her yerde farklı ölümler olduğu için yinede takılma devam ediyor tahminim olarak bir ssd alarak bunu halledebileceğime inanıyorum yoksa yanılıyor muyum sizce ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı