Radeon RX 5700 XT Siyah Ekran Sorunu Çözümü

kafkef89

Hectopat
Arkadaşlar Uzun zamandır görselde özellikleri bulunan bilgisayarımda Oyun esnasında değerler stabilken siyah ekrana düşme sorunu yaşıyordum. Formlarda araştırdım okudum ve bazı arkadaşların yönlendirmesi üzerine PSU değiştirmeye karar verdim ve Cougar Marka PSU'yu, Corsair RM 750 PSU ile dün gece değiştirdim. Daha sonra bilgisayarı test etmek için oyuna girdiğim de tekrar siyah ekran aldım ve bu sefer kasayı aç kapa yapmama rağmen görüntü hiç gelmiyor ve kasanın Power tuşu çalışmıyordu. Bilgisayarı PSU tuşundan kapamak zorunda kaldım. Sabah saatlerinde tekrar kontrolleri yaparken RAM'lerin yuvasından çıktığını gördüm. Yaklaşık 8 9 saattir 5 Dakika'da Siyah ekran veren CS:GO oyununu kesintisiz oynuyorum. Şu anlık problemin kaynağını çözdüm gibi. Yine bir sıkıntı olursa buradan bilgilendiririm. Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşların bilgisi olsun.

Dosya Ekleri

• 20200807_143245.jpg
    20200807_143245.jpg
    245,7 KB · Görüntüleme: 124
Arkadaşlar uzun zamandır görselde özellikleri bulunan bilgisayarımda oyun esnasında değerler stabilken siyah ekrana düşme sorunu yaşıyordum. Formlarda araştırdım okudum ve bazı arkadaşların yönlendirmesi üzerine PSU değiştirmeye karar verdim ve Cougar marka PSU'yu, Corsair RM 750 PSU ile dün gece değiştirdim. Daha sonra bilgisayarı test etmek için oyuna girdiğim de tekrar siyah ekran aldım ve bu sefer kasayı aç kapa yapmama rağmen görüntü hiç gelmiyor ve kasanın Power tuşu çalışmıyordu. Bilgisayarı PSU tuşundan kapamak zorunda kaldım. Sabah saatlerinde tekrar kontrolleri yaparken RAM'lerin yuvasından çıktığını gördüm. Yaklaşık 8 9 saattir 5 Dakika'da siyah ekran veren CS:GO oyununu kesintisiz oynuyorum. Şu anlık problemin kaynağını çözdüm gibi. Yine bir sıkıntı olursa buradan bilgilendiririm. Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşların bilgisi olsun.

RAM'i en kısa sürede 16 GB yapmayı unutmayın.

Ufak bir bilgilendirme bende yapmak isterim, aynı karta sahibim.
Siyah ekran sorunu bende de oluyordu.
WHQL sürücülere geçtiğim anda düzelmişti. Hatta CS:GO'da takılma sorunları içinde aynı çözüm geçerlidir.
Benimde bir faydam olsun.

RAM'leri yuvasından çıkartmayı nasıl başardınız, takmadan önce kanıttırdıysanız yani DIK diye bir ses geldiyse kolay kolay çıkmaz. Arada sırada tekme falan mı atıyorsunuz kasaya?

RAM'leri yuvasından çıkartmayı nasıl başardınız, takmadan önce kanıttırdıysanız yani DIK diye bir ses geldiyse kolay kolay çıkmaz. Arada sırada tekme falan mı atıyorsunuz kasaya?
Bir önemi var mı ? Çıkarmışım işte.

Arkadaşlar uzun zamandır görselde özellikleri bulunan bilgisayarımda oyun esnasında değerler stabilken siyah ekrana düşme sorunu yaşıyordum. Formlarda araştırdım okudum ve bazı arkadaşların yönlendirmesi üzerine PSU değiştirmeye karar verdim ve Cougar marka PSU'yu, Corsair RM 750 PSU ile dün gece değiştirdim. Daha sonra bilgisayarı test etmek için oyuna girdiğim de tekrar siyah ekran aldım ve bu sefer kasayı aç kapa yapmama rağmen görüntü hiç gelmiyor ve kasanın Power tuşu çalışmıyordu. Bilgisayarı PSU tuşundan kapamak zorunda kaldım. Sabah saatlerinde tekrar kontrolleri yaparken RAM'lerin yuvasından çıktığını gördüm. Yaklaşık 8 9 saattir 5 Dakika'da siyah ekran veren CS:GO oyununu kesintisiz oynuyorum. Şu anlık problemin kaynağını çözdüm gibi. Yine bir sıkıntı olursa buradan bilgilendiririm. Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşların bilgisi olsun.

Bende benzer bir sorunla karşı karşıyaydım. RX 580 8 GB kullanıyorum. Karta OC yaptım ve sorun düzeldi. Ne alaka bilemiyorum ama.

Suçlamaya ne gerek var?
Nasıl başardınız vs. çok gereksiz kelimeler başa gelmiş bir kere.
Sorunu uzatmaya yönelik yorum atmana gerek yok.

Kaldı ki sorun RAM'lerin tam oturmamış olması olsaydı zaten sistem açılışında veya günlük kullanımında çok büyük sıkıntılara yol açabilirdi.
Muhtemelen RAM yuvası tozluydu veya RAM'ler tozluydu takıp çıkarırken üfleyip taktıysa temassızlık sorunu ortadan kalkmıştır.

Suçlamaya ne gerek var?

Kaldı ki sorun RAM'lerin tam oturmamış olması olsaydı zaten sistem açılışında veya günlük kullanımında çok büyük sıkıntılara yol açabilirdi.
Muhtemelen RAM yuvası tozluydu veya RAM'ler tozluydu takıp çıkarırken üfleyip taktıysa temassızlık sorunu ortadan kalkmıştır.
Suçlamaya ne gerek var?

@Artorias74'yi sana gösteremem ama karikatürünü çizebilirim .

Dosya Ekleri

• C8WkvSdW0AAWbnz.jpg
    C8WkvSdW0AAWbnz.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı