Rahatsız eden bir hastalığınızı anlatın

Aynıyız vallahi.
Olabilir, yaygın problemler sonuçta.

Mesela çocukken karın ağrısı şikayeti ile aynı çocuk doktoruna birçok defa muayene olmuştum ve kabaca anneme "numara yapıyor" falan diyordu.
Farklı bir doktora aynı şikayet ile çıktığımda "mide gastriti" hastalığından muzdarip olduğumu öğrendim. :)
En son doktora çıktığımda ise midemde mikrop çıktı, çok uğraştırıyor beni bu mide mereti. 😂

Bir diğer büyük sıkıntım da gastrit. Gencecik yaşta gastrit olduk :D Endoskopi sonucu bu teşhis konuldu. Ocak falandı diye hatırlıyorum. Reflüydüm, oradan çevirmiş zaten. Bu rahatsızlıkta da eskiden kullandığım ilaçların bir payı olduğunu düşünüyorum. Mide yanmaları vs. çok olurdu. İlaç tedavisine başlatıp 4-5 ay düzenli bir şekilde kullandıktan sonra geçtiler. Bunlar dışında bir problemim yok çok şükür :)
Stres bayağı bir etkiliyor mide ve bağırsak problemlerini, kendine dikkat et hocam bu konuda. :)

Stres bayağı bir etkiliyor mide ve bağırsak problemlerini, kendine dikkat et hocam bu konuda. :)

Etmeye çalışıyorum hocam. Teşekkür ederim dikkatiniz için :) Ailede bir de böbrek rahatsızlıklarına yatkınlık var. En büyük korkum o. Kuzenim 15 yaşında ilk böbrek taşını düşürmüştü. Çok korkuyorum, öldürmüyor, süründürüyormuş. Öyle dendi 😁

3 yıldır kulağımda çınlama var. 2021de kulaklığı çok takınca %100 seste takılınca(113db) başımda dönmeye başladı. Sessiz ortamlarda kulağım çınlıyor. Hastanelerde herşeyi yaptım gram çözüm yok.

Etmeye çalışıyorum hocam. Teşekkür ederim dikkatiniz için :) Ailede bir de böbrek rahatsızlıklarına yatkınlık var. En büyük korkum o. Kuzenim 15 yaşında ilk böbrek taşını düşürmüştü. Çok korkuyorum, öldürmüyor, süründürüyormuş. Öyle dendi 😁
Hangi organ ile ilgili bir rahatsızlık olursa olsun sürünür insan her şekilde.
Olacağı varsa olur, yaşanmadığı için dert etmeyin. :)

Olabilir, yaygın problemler sonuçta.

Mesela çocukken karın ağrısı şikayeti ile aynı çocuk doktoruna birçok defa muayene olmuştum ve kabaca anneme "numara yapıyor" falan diyordu.
Farklı bir doktora aynı şikayet ile çıktığımda "mide gastriti" hastalığından muzdarip olduğumu öğrendim. :)
En son doktora çıktığımda ise midemde mikrop çıktı, çok uğraştırıyor beni bu mide mereti. 😂
Bu konuda da aynıyız hocam. Şifa bulmamız niyetiyle.

Aynısı bende var tek fark benim sol gözümde aşırı rahatsız edici gözlükle bile zar zor görüyorum keşke tedavisi olsa :(
Sıkıntı da o zaten, gözlük taksan da bir halta yaramıyor.
Çok geçmiş olsun hocam bir çaresi yok mu ?
Tedavisi küçük yaşta çalışan gözü kapatıp tembel gözle bir yıla yakın bakmak fakat ben yapmadım. Aslında yaptım ve numarasını baya bir düşürdüm fakat sonra yapmamaya başladım sonuçta pişmanlık oldu. İleride bir ameliyatı çıkmadığı sürece imkanı yok. Mucize falan gerek.

Böyle demek yerine "Keşke hiç hastalığım olmasa daha iyiydi." diye düşünsen?
Bir kusuru yok etmektense başka bir şeye aktarmak daha mantıklı geldi.

Geri
Yukarı