Rehber Rainbow Six: Siege FPS arttırma

LittleWarlocc

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam 😊

Öncelikle sistemim şu şekilde;
  • GTX 1050 Mobile 35W.
  • i5-8300H
  • 8x2 2400MHz RAM.
  • 1TB SSD.
  • 1TB HDD.

Rehber 5 kısımdan oluşmaktadır.

Oyun içi ayarlar,
Ekran kartı ayarları,
İşlemci tuning, undervolt,
Windows 10 hızlandırma,
Steam başlangıç seçenekleri.

Oyun İçi Ayarlar;
Oyunu Vulkan modda açmanızı öneririm, performans olarak daha iyi sonuç vermekte.
Genel kalite kısmından düşük olarak ayarlayın,

1691800014315.png

FSR ayarı kapalı kalsın. Kenar yumuşatma ayarını T-AA yapın, görüntü işleme ölçeği ayarını 30-55 arası bir değer girin. (Düşük değerler girecekseniz T-AA keskinliği ayarını arttırmanız gerekmekte.)
Ben 25 değerinde kullanıyorum çünkü;

1691800274832.png

Bu ayarı açtığım zaman ekrandaki bulanıklık sorunu neredeyse yok oluyor.

Ekran Kartı Ayarları;
Öncelikle oyunda yeni sürücülerde 170 ortalama FPS aldığım için biraz eski sürücüleri kullanıyorum. Eski sürücü olarak önerebileceklerim şunlardır;
512.95 (overclock kısmı biraz sorunlu çalışıyor. Başka bir sorunu yok.)
512.59 (stabil ve overclock yapmak sorun çıkartmıyor ama performans düşük.)
512.89 (aralarında en stabil ve en iyi performansı veren bu ancak bunu yüklemeniz mümkün değil, format sonrası Windows Update kendi kuruyor çünkü. NVIDIA sitesi üzerinde de bulunmamakta.)
512.89 kullandığım overclock değerleri;

1691802175938.png

Monster marka laptop kullandığımı belirtmek isterim. Sıcaklık olarak oyun içinde 70 derece üstünü görmüyor.

1691801234862.png

1691801270254.png

1691801341692.png

İşlemci Tuning ve Undervolt;
bu kısım için Eren'in şu rehberlerine göz atabilirsiniz;

Ek olarak güç planı değiştirmek işinize yarayabilir.

Windows 10 hızlandırma;

Yaptığım rehberdeki ayarları yaptıktan sonra denetim masasını açın ve şu yolu takip edin;

Donanım ve ses > güç seçenekleri.

Rehberi yaptıktan sonra o kısma "azurite Power plan" adında bir güç planı gelecektir. Bu güç planı diğerlerine nazaran gayet güzel gecikme süresi ve performansı var, nihai performans gibi yüksek performansın adı değişmiyor yani :D

Steam başlangıç seçenekleri

bu kısmın performansa çok bir etkisi olmuyor ama yine de kullanılabilir. Kodlar şu şekilde;
-USEALLAVAILABLECORES -ignorepipelinecache -high

Rehber bu kadardı, bu ayarlar sonucu ortalama 243 FPS almaktayım. HDMI ile monitör üzerinden görüntü aldığımda bu değer 310'a kadar çıkıyor.

Ek olarak kendiniz farklı bir ayar biliyorsanız yazabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü işleme ölçeğini o kadar düşürürseniz miyop olma olasılığınız var. Çözünürlük düşürmek ile aynı işlevi görüyor, oyun bulanık olur. FXAA yapmak hem daha iyi hem de rakiplerinizi keskinleştirmeden ötürü daha iyi seçersiniz.

Hocam o yüzden keskinlik ayarını arttırıyorum zaten :), FXAA'da güzel bir tercih aslında performans olarak gayet güzel iş görüyor.

Hocam o yüzden keskinlik ayarını arttırıyorum zaten :), FXAA'da güzel bir tercih aslında performans olarak gayet güzel iş görüyor.

Keskinlik artsa bile görüntü yine bulanık ve pikselli olur her türlü, render çözünürlüğü düşük kalıyor çünkü.

Geri
Yukarı