Rainbow Six: Siege kontrolcü ile oynayan oyuncular nasıl oynuyor?

engin beyefendi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Ben dün yıllardır evde olan babamın bana zamanında aldığı Xbox 360'ın kolunu bilgisayara taktım ve R6S'i açtım. Poligonda biraz denedim ve aşırı zor geldi, ondan sonra quick match girdim ve aim alamıyordum. Ayrıca dürbüne girmeden sağa ve sola eğilememek nedir ya? Aşırı zor. Öneriniz var mıdır? Ne yapmam lazım?

Ben dün yıllardır evde olan babamın bana zamanında aldığı Xbox 360'ın kolunu bilgisayara taktım ve R6S'i açtım. Poligonda biraz denedim ve aşırı zor geldi, ondan sonra quick match girdim ve aim alamıyordum. Ayrıca dürbüne girmeden sağa ve sola eğilememek nedir ya? Aşırı zor. Öneriniz var mıdır? Ne yapmam lazım?
Hem playstationdan hem pcden oynadım ve bu deneyimimle bu oyunun klavye mouse oynanmasının şart olduğunu farkettim bence gamepad ile oynamayın.

@engin beyefendi Bol bol deathmatch at, bir de yeni oyuncusun zorlanman çok normal. Oyuna ilk başladığımda bu nasıl oyun diyordum. Bol bol oynamak gerekiyor, çok zaman ayırmak gerekiyor. 1 gün oyuna girmesen aim pert oluyor.
Hocam PC'de 2600 saatim var. Kontrolcüde de gelişmek istiyorum. İlk oyun çıktığında Xbox'da betasını oynamıştım kontrolcüde bir kez o kadar.

Cross-play matchmaking özelliğini açarak karşınıza sizin gibi kontrolcüde oynayan insanların gelmesini sağlayabilirsiniz, R6'nın öyle bir özelliği vardı diye hatırlıyorum hocam.

Onun dışında işkence çekerek kol ile oynayıp alışmaktan başka çare yokmuş gibi duruyor.

Cross-play matchmaking özelliğini açarak karşınıza sizin gibi kontrolcüde oynayan insanların gelmesini sağlayabilirsiniz, R6'nın öyle bir özelliği vardı diye hatırlıyorum hocam.

Onun dışında işkence çekerek kol ile oynayıp alışmaktan başka çare yokmuş gibi duruyor.
Hocam zaten öyle oynuyorum da gene de çok iyiler geliyor, kontrolcü olsa bile.

Bilgisayar ile konsol eşleşmiyor hocam. Crossplay Xbox-PS cephesi için geçerli. Zaten klavye mouse ile gamepad oyuncusunun herhangi bir şekilde kapışması mümkün değil. Controller oyuncusu yok olur.

Bilgisayar ile konsol eşleşmiyor hocam. Crossplay Xbox-PS cephesi için geçerli. Zaten klavye mouse ile gamepad oyuncusunun herhangi bir şekilde kapışması mümkün değil. Controller oyuncusu yok olur.
Hocam zaten Xbox One X var evde. Oradan da oynayabilirim kontrolcü ama maalesef çalışmıyor.

2600 saat var, oyun bilgisi her şey var ama aim yok kontrolcüde.

Hocam zaten öyle oynuyorum da gene de çok iyiler geliyor, kontrolcü olsa bile.
Gelmeleri çok doğal çünkü belki de bizim gibi yıllardır konsolda R6'yı oynuyorlar hocam; dolayısıyla bizim mouse-klavyeye dediğimiz şeyler, onlar için kontrolcü için geçerli. Tavsiyem oynamak istiyorsanız alışmak için kontrolcüyle oynamanız olacaktır.
Onu biliyorum hocam; yine de sağ olun. PC platformunda Stadia tarzı konsollar için geçerliymiş Crossplay sistemi.

Geri
Yukarı