Rainbow Six Siege zevk alamıyorum

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Hevesle alıp 49 saat oynadım. Fakat hiç zevk alamıyorum. Skor tablom 0 kill veya 5 yaşındaki çocuk gelince 4 falan oluyor. Operatörler çok fazla para istiyor. Nasıl zevk alabilirim bu oyundan ne yapayım?

Arkadaşlarınızla girerseniz maçı kaybetseniz bile zevk alacaksınızdır. Toplam 1500 saatim var bir kere bile sıkıldığımı hatırlamıyorum.

Bilmeyen adam için iskence gibi oyundur R6. Ya oynadıkça düse kalka ögreneceksin ya da iyi oynayan birinden "hangi haritada ne yapılır, hangi operöterler kullanılır, hangi loadout ile operatör kullanılır..." izledikçe öğreneceksin. Teknik, taktik öğrenmeden bu oyundan zevk alamazsın ki bence öğrenme kısmı oynamaktan kadar zevkli. SoFastAim izleyebilirsin, baya flamer bir eleman ama TR'de ondan iyisi bir elin parmağı kadar değildir.

Hevesle alıp 49 saat oynadım. Fakat hiç zevk alamıyorum. Skor tablom 0 kill veya 5 yaşındaki çocuk gelince 4 falan oluyor. Operatörler çok fazla para istiyor. Nasıl zevk alabilirim bu oyundan ne yapayım?

Yalnız değilsin. Uzun bir süre oynadım yaklaşık 100 saat sonunda skor tablosunda sondaydım hala. Tabi buna rağmen oynayabilmemin nedeni oyuna 3 kişi girmemizdi. Onlardan hem taktik öğreniyordum hem de çok kötü olsam dahi zevk alabiliyordum. Daha sonra aim olayını az çok düzeltip haritaları biraz öğrenip skor yapabiliyordum. O zaman oyun ilginçleşmeye başlıyor işte. Ama 1 sene oldu oynamayalı...

Yalnız değilsin. Uzun bir süre oynadım yaklaşık 100 saat sonunda skor tablosunda sondaydım hala. Tabi buna rağmen oynayabilmemin nedeni oyuna 3 kişi girmemizdi. Onlardan hem taktik öğreniyordum hem de çok kötü olsam dahi zevk alabiliyordum. Daha sonra aim olayını az çok düzeltip haritaları biraz öğrenip skor yapabiliyordum. O zaman oyun ilginçleşmeye başlıyor işte. Ama 1 sene oldu oynamayalı...
CS GO baya iyi Aim var fakat Rainbow Six'de takılıyorum yani nasıl diyeyim hangi operatörlerin hangi map'in neresinde durması gerektiğini,map'i,oyun taktiklerini hiç bir şey bilmiyorum oyun ilk başlarda eğlenceli geldi fakat bir süre sonra sıktı. Arkadaşta bulamıyorum Rainbow Six'de oynayan arkadaşlarım var fakat onlarda benim gibi oynuyorlar. Ben acayip iyi oynamak istiyorum böyle bağımlılık yapacak LGS sınavıma etki edecek şaka şaka. Yani iyi oynamak ve iyi takımda olmak istiyorum.

Dümdüz Cs mantığıyla adam vurmaya oynama operatörünün özelliğini kullan, taktik yap, arkadaşlarına info ver, zorda kaldığında hemen taktik değiştir,kameraları dronları kullan, iyi oynayan insanların videolarını izle. Benim de henüz 130 saatim var daha yeni başladım fakat dediğim gibi oynamaya çalışıyorum ve derecelide gold insanları bile yenebiliyorum(rankım yok henüz 🙂). Fakat takımda toxic biri olunca ya da karşıya 200 level adam gelince oyun çok sinir bozucu olabiliyor.

Geri
Yukarı