RAM arttırılmasına rağmen CS:GO'da FPS aynı

hukukçubey

Hectopat
Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 2666MHz RAM'ım vardı. Aynı marka aynı MHz kısacası A'dan Z'ye her şeyi aynı olan Dual kit olan RAM'dan birini aldım 2. el olarak. Sonuç itibarıyla biri Dual kit RAM'ın tek parçası biri de bendeki RAM olmak üzere aynı değerlere sahip 2 RAM'ım oldu. PC'ye taktım. Görev yöneticisinde gözüküyor (16 GB RAM kullanılabilir: 15.9 GB) CS:GO'da 170-220 FPS alıyordum 8 GB RAM varken. Sonuç olarak hala aynı değerler. Sebebi nedir?

Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 2666MHz RAM'ım vardı. Aynı marka aynı MHz kısacası A'dan Z'ye her şeyi aynı olan Dual kit olan RAM'dan birini aldım 2. el olarak. Sonuç itibarıyla biri Dual kit RAM'ın tek parçası biri de bendeki RAM olmak üzere aynı değerlere sahip 2 RAM'ım oldu. PC'ye taktım. Görev yöneticisinde gözüküyor (16 GB RAM kullanılabilir: 15.9 GB) CS:GO'da 170-220 FPS alıyordum 8 GB RAM varken. Sonuç olarak hala aynı değerler. Sebebi nedir?

Diğer RAM'i takmadan önce oyunda drop oluyor muydu?

Hocam Dual channel RAM daha çok güçlü ve fazla RAM kullanan oyunlarda drop sorunu çözer. Normal oyunlarda FPS artışını görememeniz normal. Bende daha yeni ekleme yaptım ve eskiye göre droplanan oyunlar daha akıcı ve normal.

RAM yeterli olduğu için daha fazla artmıyor eğer MHz değeri yüksek RAM takarsanız öyle artar FPS yoksa artmaz, zaten 170FPS gayet yeterli arttırmanıza gerek yok.

Dual Channel kullanımında sistemde verim artar. Ancak bunu her oyunda göremezsin çünkü ekran kartı özellikle LoL ve CSGO gibi oyunlarda tam frekans vermez. Bu yüzden FPS değeriniz artmamıştır.

Dual Channel kullanımı sistemin kaynak verimini arttırır ve aynı donanım ile daha fazla verim alınmasını sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı