RAM arttırılmasına rağmen CS:GO'da FPS aynı

CPU Z uygulamasını indirin ve Memory kısımının ekran görüntüsünü atın. Bellekler Dual channel çalışıyor mu bakalım. Canım sıkıldığı için tek 8 GB belleği çıkarıp 8 GB RAM ile oynadım oyunu. Ölüm maçında 2 katından fazla FPS düştü. Dual channel çok çok fark ediyor.

Doğru zaten bir siz dogrucusunuz. Herkesin yazdığını yazdım. Git sor çoğunluğa. Bir ben mi arttirmaz yazmışım.
FPS arttırmaz yazmışsınız. CS:GO CPU ve GPU odaklı oyun. Minecraft gibi RAM ve GPU odaklı oyun değil. Burada siz yanlış bilgi veriyorsunuz. Ve hakaret ediyorsunuz. Sizi raporladım haberiniz olsun.

Yahu mesaj geldi şimdi yanlış bilgi diye. Ne alaka herkesin yazdığı RAM FPS arttırmaz yazdım.
Kim diyor arttırmaz diye? Mesela bende PUBG'de Dual channel yapınca genel FPS 20 civarında arttı.
@KeyN_N sıkıntınız nedir?
Sıkıntı senin verdiğin bilginin tam doğru olmaması. CS:GO RAM yiyen bir oyun değil ama çift kanal RAM'den beslenen bir oyun. Özelliklede ekran kartın tam kullanımlara ulaşmıyorsa çift kanal RAM sayesinde FPS'de büyük artış yaşanması lazım. Tabii oyunda ekran kartın tam anlamıyla kullanılıyorsa bir artış yaşanmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı