RAM arttırılmasına rağmen CS:GO'da FPS aynı

Bu render yapma olayı nedir hocam birazcık açıklayabilir misiniz?

Render oyun değil. 3D veya benzeri tasarım işi. Oyun yaparken, 3D tasarlarken falan lazım olur. 3 D tasarımı yapınca olan şey. render, bilgisayar yardımıyla çizilen veya geliştirilen bir modelin programlar aracılığıyla işlenmesi ve bu modelin resim ya da video haline aktarılarak dışarıya çıkartılmasıdır. render işlemini gerçekleştirmek için çeşitli bilgisayar programları gerekir. Bu işlemi yapan yazılımların tümüne renderer adı verilir. RAM render da önemlidir. Ama render da RAM kadar işlemci çok önemlidir. RAM render da 1 numaralı yardımcı öğedir.

Bu render yapma olayı nedir hocam birazcık açıklayabilir misiniz?
Herkese çok teşekkür ederim. Öğrenmiş oldum böylelikle :)

Hocam render video ve tasarımlarda kullanılır tasarımdan kastığım 2D 3D gibi. Görüntüyü ayarlarsınız 720p60FPS 1080P60FPS gibi ve video olarak çıkartırsınız minecraftbölüm1.MP4 gibi düşünün.

Kim diyor arttırmaz diye? Mesela bende PUBG'de Dual channel yapınca genel FPS 20 civarında arttı.

Sıkıntı senin verdiğin bilginin tam doğru olmaması. CS:GO RAM yiyen bir oyun değil ama çift kanal RAM'den beslenen bir oyun. Özelliklede ekran kartın tam kullanımlara ulaşmıyorsa çift kanal RAM sayesinde FPS'de büyük artış yaşanması lazım. Tabii oyunda ekran kartın tam anlamıyla kullanılıyorsa bir artış yaşanmaz.
Dostum 3. nesil i5'im olsa ve 8GB RAM'i 64GB yapsam ne kadar artış alabilirim? Verdiğin örnek PUBG :D CS:GO için işlemci daha büyük önem arz ediyor.

Render oyun değil. 3D veya benzeri tasarım işi. Oyun yaparken, 3D tasarlarken falan lazım olur. 3 D tasarımı yapınca olan şey. render, bilgisayar yardımıyla çizilen veya geliştirilen bir modelin programlar aracılığıyla işlenmesi ve bu modelin resim ya da video haline aktarılarak dışarıya çıkartılmasıdır. render işlemini gerçekleştirmek için çeşitli bilgisayar programları gerekir. Bu işlemi yapan yazılımların tümüne renderer adı verilir. RAM render da önemlidir. Ama render da RAM kadar işlemci çok önemlidir. RAM render da 1 numaralı yardımcı öğedir.

Hocam şöyle bir site buldum. Sizin mesajlarınızı çalıyor haberiniz olsun. :)

1637487395253.png

Dostum 3. nesil i5'im olsa ve 8 GB RAM'i 64 GB yapsam ne kadar artış alabilirim? Verdiğin örnek PUBG :D CS:GO için işlemci daha büyük önem arz ediyor.
İşlemci önem arz etmiyor diyen mi oldu? İşlemci önemli ama RAM'in çift kanal olması da o kadar olmasa bile önemli bu oyunda. Çift kanalın ne işe yaradığından bir habersiniz gelmiş yorum yapıyorsunuz.

Son düzenleme:
hocam çok teşekkür ederim peki size sormak istediğim son bir soru var: Yeni aldığım ram dual kit (tek parçasını aldım) bendeki olan ram ile aynı değerlere sahip. Taktım pcye sorunsuz çalıştı. Şimdi yapmam gereken bir ayar vs var mı? gereç biostan gerek başka yerden

Geri
Yukarı