RAM arttırınca FPS ne kadar artar?

Cevaplar için teşekkürler, tahminen kaç FPS arttırır?

Bu oynadığı ayarlar ile APU ve çekirdek gücüne göre değişir. 3200U örneğin 1080P'de çift kanal ile tam beslenip 60 FPS civarı veriyorsa belki şu anda 30-40 FPS oynayabiliyor. 720P oynarsa bu daha da artabilir.

APU Ryzen işlemcilerin çift kanal ile iki kata kadar performans artırdığı şehir efsanesi değil. Örneğin Şu 3400G ile 5600G performanslarını izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu anki halinle kaç FPS alıyorsun?
Eğer şu an RAM'lerin çift kanal sa yükseltmenin çok anlamı yok.
Ama eğer tek kanalsa yükselt gözle görülür iyi bir fark olacaktır.

@uykuda kaynak gösterin. Yazımın üstünü çizeyim. Benim de yanlış bildiğim bilgi varsa öğreneyim.

Hocam 4 GB RAM kağıt üstünde sistem gereksinimi en az 8 lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarıdan dolayı yazamadım kusura bakmayın. Bazı arkadaşlarım anlamadı ilk başta sonradan anladılar sanırım APU işlemcim olduğunu. RAM yetmiyor sisteme ek bir 8 GB daha lazımdı.
Uyarıdan dolayı yazamadım kusura bakmayın. Bazı arkadaşlarım anlamadı ilk başta sonradan anladılar sanırım APU işlemcim olduğunu. RAM yetmiyor sisteme ek bir 8 GB daha lazımdı.

Ama FPS'e ne gibi katkısı olur onu da bir öğrenmek istiyordum.

Bende 8 GB Single channel oynuyordum 8×2 yaptım 100 FPS kadar artış oldu diğer oyunlarda da 5-10 FPS kadar artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı