RAM MHz hizi islemci OC için gerekli mi?

Kriontex

Hectopat
Arkadaşlar, hangi videoyu izlesem islemci OC için RAM'i ne OC yapıyorlar. RAM MHz hizi islemci OC için gerekli mi?
Benim islemcim AMD Athlon X2 250 3.01 GHz RAM'lerim ise 2x1 biri 533MHz diğerisi 667 MHz 1 GB 533 MHz olan. RAM'i 667 MHz 2 GB yaparsam daha iyi OC yapabilir miyim?

Hayır böyle bir zorunluluk yok hatta tekine OC yaparken test sonuçlarını etkilememesi için genelde diğeri stok ayarlarda tutulur. Bu sayede OC stabil olmazsa sorunun kaynağını kesin olarak bilirsiniz. Sizin izlediğiniz videolardaki kişiler "hazır elim değmişken RAM'e de bir ayar çekeyim" şeklinde düşünmüş olmalılar.

Hayır böyle bir zorunluluk yok hatta tekine OC yaparken test sonuçlarını etkilememesi için genelde diğeri stok ayarlarda tutulur. Bu sayede OC stabil olmazsa sorunun kaynağını kesin olarak bilirsiniz. Sizin izlediğiniz videolardaki kişiler "hazır elim değmişken RAM'e de bir ayar çekeyim" şeklinde düşünmüş olmalılar.

Bir şey daha soracağım ben OC yapinca islemciye BIOS'tan kaydeeip cikinca ekran gelmiyor bir daha PC'yi resetliyorum bazen aciliyor bazen tekrar tekrar yapiyorum. Nedeni nedir?
@ragnarock492

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı