RAM mi alınmalı, SSD mi?

Laptop olarak doğru. Şimdi 7200 RPM büyük HDD ile 5400 RPM ile küçük HDD arasında tabii ki hız farkı vardır. İşte o zaman SSD alınmalı.

Exporler tarayıcısını babam kullanırdı hep ben crhome. Şimdi ben Edge kullanıyorum o başka bir şey.
Ah lan. Sene 2012-13 yaş 12, Explorerdan yeni face hesabı açmışsın, farmville, cartown oynuyorsun lan..... Facebook ilk veri skandalından sonra sildim, keşke silmeseydim birçok anım vardı şimdi onlar depreşti.

Ssd al 4 gb ramle pc %70hızlansın. Eskiden di ram yukselteyım falan filan. Kardesımın 4gb ramli leptopa 120 gb ssd taktım açılış kapanış choreme gir falan hızı cok cok arttı

SSD al 4 GB RAM'le PC %70hızlansın. Eskiden di RAM yukselteyım falan filan. Kardesımın 4 GB RAM'li laptopa 120 GB SSD taktım açılış kapanış choreme gir falan hızı cok cok arttı.

Aslında bunun olmasının sebebi şu. SSD takınca işletim sistemi RAM üzerinde uygulamaları açık tutmaya uğraşmıyor direk SSD üzerinden açıyor. Aynı iPhone telefonlarındaki matıpı uygulamaya başlıyor. SSD ne kadar hızlı ise o kadar rahatlatıcı olur. Tabii SATA 3 hızınında bir sınırı var tabii ki de.

Yeni konular

Geri
Yukarı